ZOBACZ: Podekscytowany Steve Kerr dostaje klapsa za obronę trafienia Steph Curry

Pojedynek pomiędzy Golden State Warriors i Memphis Grizzlies zaostrzył się w pierwszej kwarcie, a trener Steve Kerr patrzył na twarz sędziego, który jego zdaniem był nieodebranym wezwaniem w sprawie Steph Curry. W zamian trener czterokrotnego mistrza NBA został ukarany faulem technicznym, gdy Warriors wcześnie przegrali z Grizzlies.

Gra, na którą narzekał Kerr, rozpoczęła się o 5:03 pierwszej kwarty, kiedy Steph Curry uderzył łokciem w obręcz. Udało mu się uciec przed obroną Jarena Jacksona Jr., ale Vince Williams Jr. był przy krawędzi, aby odeprzeć strzał.

Umykając obronie Williamsa, Curry wykonał „krok euro” i zdołał wymusić ustawienie się na środku kortu. Mocno chybił, ale został zmuszony do upadku na ziemię z powodu niezręcznego lądowania z nogą Johna Konchara na drodze i lekkim szturchnięciem ramienia od Grizzles do przodu.

Curry czekał na gwizdek sędziego, a Steve Kerr powtórzył go, skarżąc się dalej sędziom w trakcie gry.

Po tym, jak Williams trafił za trzy punkty, zwiększając prowadzenie Grizzlies do czterech, Warriors zmuszeni byli zarządzić przerwę na żądanie. Steve Kerr natychmiast udał się do dowolnego sędziego, którego spotkał, i złożył skargę w związku z nieodebranym wezwaniem powodującym faul techniczny.

Na szczęście dla Warriors Williams nie wykorzystał technicznego rzutu wolnego.

Steve Kerr nie widzi, aby Golden State Warriors wzmocnili skład wokół Steph Curry przed ostatecznym terminem handlu

W miarę jak zbliża się termin wymiany zawodników w NBA, Golden State Warriors są o krok od potencjalnego opuszczenia nawet turnieju wstępnego, biorąc pod uwagę ich obecne wyniki.

Panuje powszechne przekonanie, że Warriors powinni wykorzystać pozostałe lata świetności Stepha Curry’ego, angażując się w transakcje w połowie sezonu, prawdopodobnie z udziałem takich graczy jak Chris Paul i Gary Payton II. Jednak trener Kerr odrzucił takie spekulacje w niedawnym wywiadzie dla programu „Willard & Dibs” The Game.

„Nie znajdziemy w wymianie lepszych graczy niż [Chris Paul i Gary Payton II]. Niezwykle rzadko zdarza się zawierać umowę, dzięki której możesz podnieść swój talent do tego poziomu” – powiedział Steve Kerr.

35-letni Steph Curry rozgrywa swój piętnasty sezon w NBA i nadal gra na wysokim poziomie. W 41 meczach sezonu 2023–24 notował średnio 27,5 punktu, 5,0 asyst, 4,8 rzutów za trzy punkty i 3,8 zbiórek.

Rozpoczynając pojedynek z Memphis Grizzlies, mieli bilans 20-24 i tracili dwa miejsca do zakwalifikowania się do turnieju play-in NBA. W ostatnich dziewięciu meczach wygrali tylko trzy.