Obejrzyj: Gael Monfils tańczy na korcie, aby uczcić uratowanie dwóch punktów meczowych przed porażką z Fabianem Marozsanem na ASB Classic 2024

Gael Monfils miał wyjątkowy sposób świętowania, ostatnio tańczył na środku kortu, aby uczcić uratowany punkt meczowy.

Francuz był w Auckland, aby zagrać w ASB Classic 2024. Był to jego pierwszy mecz po turnieju Paris Masters 2023, w którym przegrał z Francisco Cerundolo.

W meczu pierwszej rundy meczu w Auckland przeciwko Fabianowi Marozsanowi 37-latek był uszczęśliwiony, gdy obronił dwa punkty meczowe w dogrywce w drugim secie. Aby uczcić wygranie seta, Monfils potrząsnął nogą na środku kortu.

Węgierka prowadziła Monfils setem. W tie-breaku drugiego seta Francuz prowadził 2:5, a Marozsan potrzebował zaledwie dwóch punktów do podsumowania meczu. 37-latek jednak odrobił straty i wygrał dogrywkę.

W ostatnim secie Monfils i Marozsan stoczyli zaciętą walkę, która doprowadziła do kolejnego tie-breaka. Tym razem jednak Marozsan wyszedł na prowadzenie i wygrał mecz 6:4, 6:7(6), 7:6(4). Węgier zmierzy się teraz z czołowym rozstawionym Benem Sheltonem.

Gael Monfils: „Dzisiaj rozegraliśmy piekielną bitwę”

Gael Monfils na ASB Classic 2024

Po przegranej Gael Monfils zwrócił się do X (wcześniej na Twitterze), mówiąc, że był to zacięty mecz. Francuz podziękował także publiczności za ogromne wsparcie, jakie otrzymał, mimo że brał udział w tym turnieju po raz pierwszy od 2013 roku.

„Piekielna bitwa dzisiaj tam! Wspaniale jest wrócić na kort, dziękuję za fantastyczne wsparcie, Auckland!” – napisał Monfils.

Dodał, że zagra w Australian Open 2024.

„Ponownie jedziemy do Melbourne” – napisał Monfils.

Gael Monfils rozpoczyna nowy sezon po dobrych wynikach w 2023 r. Zdobył tytuł podczas Stockholm Open, stając się najstarszym tam mistrzem w historii.

Dotarł także do ćwierćfinału Canadian Open, gdzie pokonał Christophera Eubanksa i czwartego rozstawionego Stefanosa Tsitsipasa. Jednak Monfils przegrał z ewentualnym mistrzem Jannikiem Sinnerem.

Na French Open Gael Monfils wygrał swój pierwszy mecz Wielkiego Szlema od Australian Open w 2022 roku. Pokonał Sebastiana Baeza w wyczerpującym pięciosetowym pojedynku, po czym przegrał z Holgerem Rune.