Zobacz: Fan krzyczy „Kocham cię”, aby przerwać półfinałowe starcie Marii Sakkari z Jessicą Pegulą na Citi Open

Fan wyznał miłość greckiej tenisistce Marii Sakkari podczas jej półfinałowego meczu na Citi Open 2023.

Sakkari grał z Jessicą Pegulą w półfinale w Waszyngtonie, kiedy w kluczowym momencie meczu kibic krzyknął z trybun „Kocham cię, Maria”.

Nie mogło być gorszego momentu na przerwanie gry, ponieważ Sakkari przegrywał, prowadząc 4:2 w trzecim secie, ale mimo to fanowi udało się wywołać uśmiech na twarzy Peguli .

Sędzia główny szybko poprosił fanów o ciszę podczas gry, a gra szybko była kontynuowana.

Po reakcji fanów, Sakkari zdobył kolejny punkt, a następnie partię, ostatecznie wygrywając mecz 6-3, 4-6, 6-2.

Zwycięstwo w Waszyngtonie było piątym zwycięstwem Sakkari przeciwko Peguli w ośmiu bezpośrednich pojedynkach, zemsty za Doha Open 2023, w którym Amerykanka przeszła po 6-2, 4-6, 6-1 , zwycięstwo.

28-letnia Greczynka awansowała już w rankingu WTA dzięki swoim wynikom w Citi Open, awansując o jedno miejsce na 8. miejsce na świecie, wyprzedzając Petrę Kvitovą. Jeśli w finale pokona Coco Gauff , od poniedziałku zajmie 7. miejsce.

Maria Sakkari zmierzy się z Coco Gauff w finale Citi Open 2023

Maria Sakkari i Coco Gauff na Internazionale BNL D'Italia 2021
Maria Sakkari i Coco Gauff na Internazionale BNL D’Italia 2021

Maria Sakkari z Grecji i Coco Gauff z USA zagrają ze sobą w finale Citi Open 2023 w Waszyngtonie.

Będzie to szósty bezpośredni pojedynek między Sakkari a Gauffem, w którym Grek prowadził 4:1, ostatnio pokonując Amerykanina w trzeciej rundzie Italian Open 2022, 6:4, 7-5 i 2022 Qatar Open, 6-3, 6-3.

W drodze do finału Sakkari pokonała Leylah Fernandez 7-5, 6-2 w drugiej rundzie, Madison Keys 6-3, 6-3 w ćwierćfinale i Jessicę Pegulę 6-3, 4- 6, 6:2 w półfinale.

Tymczasem Gauff pokonał Hailey Baptiste 6-1, 6-4 w drugiej rundzie, Belindę Bencic 6-1, 6-2 w ćwierćfinale i panującą mistrzynię Liudmilę Samsonową 6-3, 6-3. półfinały.

Finał Citi Open zostanie rozegrany nie tylko o trofeum, ale także o siódme miejsce na świecie. Gauff ma obecnie 3595 punktów, o 10 więcej niż Sakkari, więc Grek może wyprzedzić Amerykankę, jeśli pokona ją w niedzielę.

Z drugiej strony, jeśli Gauff zdobędzie tytuł, zmniejszy dystans do Caroline Garcia nr 6 na świecie do 925 punktów.