Obejrzyj: Wschodzący talent David Nyfjäll zapewnia sobie miejsce w US Open po intensywnej dogrywce

Szwedzki zawodowy golfista David Nyfjäll niedawno wygrał baraż ze sprzęgłem, aby zapewnić sobie miejsce w US Open w swoim pierwszym roku jako zawodowiec. Nyfjäll szybko zyskuje reputację jako ogromna perspektywa na przyszłość.

Zakwalifikowanie się do US Open to nie lada wyczyn, zwłaszcza dla golfistów, którzy nie kwalifikują się do gry na tradycyjnych trasach OWGR lub poprzednich trasach zwycięzców. Tak więc 24-letni Szwed był, co zrozumiałe, podekscytowany po zdobyciu pola.

Nyfjäll niedawno ukończył Northwestern University i zdał swój pierwszy test śpiewająco, uderzając krótkim puttem, aby zapewnić sobie zwycięstwo i miejsce w US Open.

Szwed ma nadzieję wyrobić sobie markę w PGA Tour i ma świetny start. Nawet jeśli nie radzi sobie dobrze na głównej imprezie, sam awans jest godnym pochwały osiągnięciem.

Nyfjäll zdobył swój pierwszy międzynarodowy tytuł na Międzynarodowych Mistrzostwach Finlandii Juniorów w 2013 roku. Był także półfinalistą na Mistrzostwach Chłopców Amatorów 2016 w Szkocji.

W 2018 roku został pierwszym mężczyzną, który w tym samym roku wygrał mistrzostwa Szwecji Juniorów Matchplay i Mistrzostwa Szwecji Juniorów Strokeplay.

Teraz awansuje do PGA Tour i ma nadzieję, że zaistnieje w US Open.

Jak golfiści mogą zakwalifikować się do US Open?

Istnieje wiele różnych sposobów, aby zakwalifikować się do US Open, w tym ścieżka, którą właśnie wkroczył David Nyfjall. Oto niektóre trasy kwalifikacji do US Open:

1. Bądź poprzednim zwycięzcą z dowolnego roku
  2. Ukończ w pierwszej dziesiątce zeszłorocznego Open
  3. Wygraj US Senior Open Championship
  4. Wygraj US Amateur
  5. Wygraj US Junior Amateur, US Mid-Amateur i zajmij drugie miejsce w US Amateur