ZOBACZ: Daniił Miedwiediew moczy Jannika Sinnera szampanem po porażce w Vienna Open 2023

Daniił Miedwiediew niedawno spryskał szampanem Jannika Sinnera podczas ceremonii upamiętnienia nagrody podczas turnieju Vienna Open 2023.

Sinner zdobył swój czwarty tytuł ATP w tym roku i drugi z Miedwiediewem w ekscytującym finale rozgrywanym w trzech setach podczas Vienna Open 2023. Włoch pokazał swoją odporność i opanowanie, pokonując kryzys w drugim secie i wygrywając w trzech setach 7:6(7), 4:6, 6:3.

Miedwiediew , który łaskawie zwyciężył, pogratulował Sinnerowi prysznica szampana podczas ceremonii wręczenia trofeum. Sinner, który uśmiechał się do kamer, przyjął to ze sportem, podczas gdy publiczność i urzędnicy śmiali się podczas uroczystości.

Sinner to jeden z najrówniej grających graczy na trasie w tym sezonie. Wygrał 40 meczów na twardych kortach i zdobył cztery tytuły mistrzowskie na nawierzchni: w Montpellier, Toronto, Pekinie i obecnie w Wiedniu.

Szczególnie imponujący był występ Sinnera w Wiedniu, który przez cały turniej stracił tylko jednego seta. W drodze do finału pokonał Bena Sheltona, Lorenzo Sonego, Frances Tiafoe i Andreya Rubleva.

Finał z Daniiłem Miedwiediewem był rewanżem za finał w Pekinie, który odbył się na początku tego miesiąca, gdzie Sinner oszołomił Rosjanina w prostych setach 7:6 (2), 7:6 (2). Miedwiediew pragnął zemsty i zdobycia szóstego tytułu w tym roku po zwycięstwach w Rzymie, Miami, Dubaju, Doha i Rotterdamie.

Pierwszy set zakończył się tie-breakiem, w którym Sinner obronił dwa sety i zwyciężył 9-7. Rosjanka odpowiedziała przełamaniem serwisu Włocha w drugim secie i wyrównaniem meczu po jednym secie. W decydującym trzecim secie Sinner oszołomił Miedwiediewa i zwycięstwem 6:3 przypieczętował swój czwarty tytuł ATP w tym roku.

Spojrzenie na występ Daniiła Miedwiediewa w turnieju Vienna Open 2023

Daniił Miedwiediew na Erste Bank Open 2023

Daniił Miedwiediew nie obronił tytułu Vienna Open , pokonując w niedzielę w thrillerze w trzech setach Jannika Sinnera.

Miedwiediew miał trudną drogę do finału, gdyż w poprzednich rundach musiał pokonać kilku groźnych przeciwników. W pierwszej rundzie zmierzył się z Arthurem Filsem i pokonał go w prostych setach 6-4, 6-2.

Następnie w drugiej rundzie trzeci zawodnik świata spotkał się z Grigorem Dimitrovem, który w poprzedniej rundzie pokonał Lorenzo Musettiego w prostych setach. Bułgarka dzielnie walczyła, wygrywając pierwszego seta 6:3. Jednak Miedwiediew odbił się i wygrał dwa kolejne sety 6:2, 6:4.

W ćwierćfinale zmierzył się ze swoją rodaczką Karenem Chaczanowem, który do ćwierćfinału docierał w 2016 i 2019 r. Miedwiediew ostatecznie zwyciężył 6:3, 3:6, 6:3.

W półfinale zmierzył się z czwartym rozstawionym Stefanosem Tsitsipasem. Miedwiediew miał przewagę w bezpośrednich spotkaniach, prowadząc przed meczem 8:4. Powiększył swoją dominację, pokonując Tsitsipasa w prostych setach 6:4, 7:6(6).

Daniił Miedwiediew ma teraz wziąć udział w ostatniej imprezie roku ATP 1000 podczas Paris Masters 2023 . Jest rozstawiony z trzecim miejscem w turnieju i otrzymał pożegnanie w pierwszej rundzie. We wtorek 31 października w drugiej rundzie zmierzy się z Grigorem Dimitrowem lub Lorenzo Sonego.