ZOBACZ: Matka Coco Gauff, Candi, niesamowicie łapie piłkę podczas starcia swojej córki w Australian Open QF z Martą Kostyuk

We wtorek, 23 stycznia, matka Coco Gauff, Candi, doskonale chwyciła piłkę podczas ćwierćfinałowego meczu swojej córki Australian Open 2024 z Ukrainką Martą Kostiuk.

Gauff napotkała silny sprzeciw ze strony nierozstawionej Kostiuk, ale ostatecznie po raz pierwszy w swojej karierze zapewniła sobie miejsce w półfinale Melbourne Major. Amerykanin pokonał trudne warunki na Rod Laver Arena, wygrywając mecz 7:6(6), 6:7(3), 6:2 w trzy godziny i osiem minut.

Obaj gracze nie byli w najlepszej formie. Gauff, silna serwująca, miała pewne problemy z drugim serwisem. Poprawiła się jednak w ostatnim secie i zapewniła sobie miejsce w ostatniej czwórce, gdzie zmierzy się ze zwyciężczynią meczu pomiędzy broniącą tytułu Aryną Sabalenką a byłą zwyciężczynią French Open Barborą Krejcikovą.

W pierwszym secie meczu doszło do charakterystycznego momentu, który przykuł uwagę wszystkich. Przebywająca na loży zawodnika matka Coco Gauff , Candi , umiejętnie złapała piłkę, która została rzucona w stronę publiczności. Następnie Candi podsyciła emocje, wykonując uroczysty taniec.

Możesz obejrzeć wideo poniżej:

Coco Gauff: „Marta Kostyuk to trudna przeciwniczka, naprawdę walczyłam i zostawiłam wszystko na korcie”

Coco Gauff w akcji podczas Australian Open 2024

W rozmowie na korcie Coco Gauff przyznała, że ​​choć w drugim secie miała szansę wygrać mecz, to stała się „trochę pasywna”. styl gry.

„W drugim secie dałem sobie szansę na wygranie meczu, ale zachowałem się trochę pasywnie. Kiedy więc wyszedłem na boisko w trzeciej tercji, starałem się po prostu grać agresywnie i uderzać w kort” – powiedział 19-latek.

Amerykanka ujawniła także, że była „dumna” z tego, jak poradziła sobie w meczu z „trudną przeciwniczką”, jaką była Marta Kostyuk :

„Jestem naprawdę dumny z walki, którą dzisiaj pokazałem, Marta to trudny przeciwnik. Za każdym razem, gdy gramy, jest to trudny mecz. Naprawdę walczyłem i zostawiłem dzisiaj wszystko na korcie.

Gauff ma obecnie bilans 2:0 z Kostiukiem, a oba zwycięstwa odniosły w Down Under. Wcześniej pokonała Ukrainkę w zaciętym trzysetowym meczu na Adelaide International 2022.

Amerykanka nr 1 zmierza do trzeciego półfinału Wielkiego Szlema po dotarciu do meczu o mistrzostwo podczas French Open w 2022 r. i wygraniu US Open w zeszłym roku. Teraz zamierza zrobić krok naprzód i zdobyć swój dziewiczy tytuł Australian Open i swój drugi tytuł major w klasyfikacji generalnej, kiedy wyjdzie na boisko w czwartek, 25 stycznia.