Obejrzyj: Coco Gauff angażuje się w serdeczną wymianę zdań, obejmując bliską przyjaciółkę Hailey Baptiste w sieci po wygranej 2R w Citi Open 2023

Coco Gauff uściskała się serdecznie ze swoją bliską przyjaciółką Hailey Baptiste przy sieci po zwycięstwie w drugiej rundzie Citi Open 2023.

Gauff pokonał kwalifikanta i rodaka Baptiste’a 6:1, 6:4 w godzinę i 17 minut. 19-latek nie stracił ani jednego serwisu i imponująco zapewnił sobie ponad połowę punktów, oddając drugi serwis Baptiste’a.

Po jej zwycięstwie Coco Gauff i Hailey Baptiste podeszły do ​​siebie przy siatce i objęły się. Trzymali się mocno i wymieniali serdeczne słowa.

Obejrzyj wideo tutaj:

W wywiadzie po meczu Coco Gauff wyraziła radość z grania Baptiste przed swoim rodzinnym miastem, kimś, kogo zna od dawna. Miała nadzieję na liczne przyszłe spotkania między nimi na korcie.

„Grająca Hailey, przyjaciółka, znała ją od dawna” — powiedział Gauff. „Fajnie było grać nią przed jej rodzinnym miastem i mam nadzieję, że w przyszłości czeka nas o wiele więcej bitew”.

„Tyle razy razem ćwiczyliśmy. Obozy razem. Dzieliliśmy nawet pokój w Palm Springs przez jakieś trzy, może dwa tygodnie. Byliśmy współlokatorami. Tak, znamy się bardzo dobrze – dodała.

Coco Gauff zmierzy się z Belindą Bencic w ćwierćfinale Citi Open 2023

Coco Gauff na Citi Open 2023

Trzeci rozstawiony Coco Gauff zmierzy się z Belindą Bencic w ćwierćfinale Citi Open 2023 w piątek, 4 sierpnia.

Po pożegnaniu w pierwszej rundzie Gauff zmierzył się z Hailey Baptiste. Pierwszy set był mocno zdominowany przez Gauff, która przegrała tylko jedną partię na drodze do zdobycia gola.

W drugim secie Baptiste dotrzymała kroku 19-latce, ale nie postawiła jej w trudnej sytuacji. Ten ostatni szybko wygrał trzy mecze z rzędu, obejmując prowadzenie 5:3 i ostatecznie zapewniając sobie zwycięstwo.

Belinda Bencic awansowała do drugiej rundy po tym, jak Anastasia Potapova wycofała się podczas ich meczu. Następnie Bencic zmierzył się z kwalifikatorką Lauren Davis, starając się zapewnić sobie miejsce w ćwierćfinale. Szwajcarzy zdominowali pierwszego seta i konsekwentnie go wygrali.

Bencic zapewnił sobie decydującą przerwę w siódmym gemie drugiego seta, prowadząc 4:3. Jeszcze bardziej umocniła swoją przewagę, utrzymując swój serwis, zwiększając wynik do 5-3. Po tym, jak Davis zdołała utrzymać własny serwis, 26-latka zaserwowała mecz, ostatecznie wygrywając 6:1, 6:4.

Belinda Bencic prowadzi obecnie 1:0 nad Gauffem w swoich bezpośrednich pojedynkach. Ich poprzednie spotkanie miało miejsce na Adelaide International 2021, gdzie Szwajcarzy odnieśli zwycięstwo w trzech setach.