OBEJRZYJ: Coco Gauff zachwyca publiczność zabawnymi ruchami tanecznymi po pokonaniu Marty Kostyuk i awansowaniu do dziewiczego Australian Open SF

Coco Gauff przetrwała najcięższy test na Australian Open 2024, pokonując Martę Kostyuk w żmudnym meczu ćwierćfinałowym w trzech setach.

Amerykanin nr 1 zmierzył się z Ukraińcem 23 stycznia. Żaden z nich nie był w najlepszej formie, gdyż przez cały mecz popełniali mnóstwo błędów. W pierwszym secie doszło do sześciu przełamań serwisu, po czym doszło do tie-breaka, w którym Gauff objął przewagę.

Drugi set potoczył się podobnie, ale tym razem Kostiuk wyrównał po dogrywce. Gauff odbudowała swoją grę w decydującym secie i szybko wyszła na prowadzenie 5:0. Pomimo znacznych wysiłków Kostiuka, aby nieco poprawić wynik, czwarta drużyna świata wygrała trzygodzinny ośmiominutowy konkurs 7:6 (6), 6:7 (3), 6:2. Amerykanin zanotował marne 17 zwycięskich spotkań i 51 niewymuszonych błędów.

Coco Gauff była wniebowzięta po tym, jak przeżyła poważny romans, który wystawił na próbę jej siłę psychiczną. Po przywitaniu się z Kostyukiem i sędzią głównym Amerykanka świętowała swój awans do dziewiczego półfinału Australian Open wśród wrzaskliwej publiczności w Rod Laver Arena i pokazała kilka imponujących ruchów tanecznych na korcie.

Coco Gauff zmierzy się z Aryną Sabalenką lub Barborą Krejcikovą w Australian Open SF

Coco Gauff na zdjęciu podczas Australian Open 2024

Coco Gauff, rozstawiona z numerem 4, szła gładko aż do swojego ćwierćfinałowego meczu w Melbourne w tym roku. W prostych setach pokonała Annę Karolinę Schmiedlovą, Caroline Dolehide, Alycię Parks i Magdę French.

Po pokonaniu Kostyuka w ostatniej ósemce, Gauff w półfinale zmierzy się z broniącą tytułu Aryną Sabalenką lub Barborą Krejcikovą. Gauff pokonała Sabalenkę w finale US Open 2023, zdobywając swój dziewiczy tytuł Wielkiego Szlema. Amerykanka raz zmierzyła się z Krejcikovą w turnieju WTA Tour. Czeska gwiazda pokonała Gauffa w ćwierćfinale French Open 2021.

Dzięki zakwalifikowaniu się do półfinału Australian Open Coco Gauff dotarła teraz do półfinału trzech z czterech turniejów Major. Choć była finalistką French Open w 2022 r., jej najlepsze występy na mistrzostwach Wimbledonu to występy w czwartej rundzie w latach 2019 i 2021.

Młoda Amerykanka wygrała już 10 meczów z rzędu w 2024 roku po obronie tytułu na zawodach ASB Classic w Auckland w Nowej Zelandii na początku tego roku. Ustawiła się także jako zdecydowana faworytka do zdobycia tytułu podczas trwającego Australian Open.