Obejrzyj: Chelsea Grey ostro uderza w brzęczyk

Obrońca asów z Las Vegas, Chelsea Gray, bez wątpienia był jednym z najlepszych graczy w drużynie. Zostało to w pełni pokazane, gdy Gray przejął grę w ostatnich sekundach pierwszej połowy.

Mecz Aces przeciwko Minnesota Lynx w niedzielny wieczór był pełen emocji. Asy 9-1 wyglądały jak faworyci zmierzający do pojedynku. Jednak wydarzenie przekształciło się w raczej jednostronną sprawę w samej pierwszej połowie.

Las Vegas szczyciło się dominującą przewagą nad Lynxem w ostatnich sekundach drugiej kwarty. Jednak z posiadaniem piłki w rękach Asy ruszyły w stronę jeszcze jednego kosza. W tym momencie Chelsea Grey świeciła najjaśniej.

Gray i Candace Parker przeprowadzili interesującą dwuosobową grę na obwodzie, aby wymusić zmianę obrony. Chociaż obrońca Parkera dobrze się spisał, wychodząc wcześnie na prowadzenie, Parker wyczyścił prawe skrzydło i pozwolił Grayowi przejąć kontrolę w izo.

Strażnik Aces zabrał się do pracy w pojedynku 1 na 1. Podjeżdżając ostro w prawo od góry klucza, stworzyła wystarczająco dużo miejsca, by oddać strzał w brzęczyk. Kayla McBride dobrze poradziła sobie w konkursie bez faulu. Jednak strzał Graya był czysty.

Wiadro dało Aces solidne 13-punktowe prowadzenie w drugiej połowie. Gdy przewaga tylko się powiększała, Las Vegas ostatecznie odeszło z wygraną.

Chelsea Grey z kluczowym występem przeciwko Lynx

Niesamowity buzzer-beater Chelsea Gray był tylko niewielką częścią jej ogólnego wkładu w zwycięstwo nad Lynx. Z 17 punktami i pięcioma asystami w meczu Gray był jednym z najbardziej produktywnych graczy Las Vegas w niedzielę.

Gray odegrał bardziej drugoplanową rolę w zwycięstwie Aces 93-62. Dzięki połączeniu Kelsey Plum i Jackie Young, którzy zdobyli 45 punktów, Las Vegas poprawiło się do 10-1 w sezonie.

Obecni mistrzowie wydają się być na najlepszej pozycji, aby ponownie wygrać wszystko w tym sezonie. Dwukrotna mistrzyni WNBA, Candace Parker, również dała zespołowi kilka świetnych minut w tym sezonie, a Aces są niewątpliwie faworytami do tytułu .

Sprawdź to: kiedy mecz gwiazd WNBA 2023? Data, miejsce i więcej