ZOBACZ: Rodzice Brandona Aiyuka byli podekscytowani w wywiadzie po meczu, gdy 49ers rezerwowali bilety na Super Bowl

Skrzydłowy drużyny San Francisco 49ers, Brandon Aiyuk, spisał się znakomicie podczas zwycięstwa drużyny nad Detroit Lions w meczu o mistrzostwo NFC.

Przegrywając z Lions 24-10 w trzeciej kwarcie, na nieco ponad sześć minut przed końcem meczu, Aiyuk zaliczył jeden z najlepszych chwytów posezonowych w ostatnim czasie. Złapał podanie z odległości 51 jardów, które odbiło się od hełmu obrońcy Lions, i ustawił 49ers na pozycji strzeleckiej, która pomogła im poprowadzić drużynę do powrotu.

Ostatecznie 49ers wygrali mecz 34-31. Po zwycięstwie Aiyuk i jego rodzice rozmawiali z reporterką NFL Stacey Dales. Rodzice Aiyuka świętowali razem z nim i powiedzieli, jak bardzo byli podekscytowani wyjazdem na Super Bowl.

„O rany, co za gra, co za gra! W ostatniej chwili pokazał wielką karierę, jesteśmy bardzo szczęśliwi, jedziemy na Super Bowl” – powiedział ojciec Aiyuka.

Następnie Dales zapytał Aiyuka, jak udało mu się skupić na wykonaniu niezwykłego chwytu, jaki zdobył podczas zawodów.

„Bóg był po naszej stronie. Piłka była tam, nie jestem pewien, co się stało, ale ostatecznie zdobyliśmy punkty i nie oglądaliśmy się za siebie. Miałem nadzieję, że uda mi się zrobić sztukę, zaprojektowaną do zrobienia sztuki, ale pojawiła się jedna.

Aiyuk strzelił kilka zagrywek później i zakończył mecz, łapiąc trzy podania na 68 jardów i przyłożenie.

Brandon Aiyuk dziwnie zareagował, gdy dziś rano jego szalony połów nie zajął pierwszego miejsca na liście 10 najlepszych odtworzeń ESPN

Brandon Aiyuk podczas mistrzostw NFC – Detroit Lions przeciwko San Francisco 49ers

Chociaż Brandon Aiyuk miał jeden z najbardziej niezwykłych połowów w ten weekend i, jak pamiętam, po sezonie, dziś rano nie znalazł się na pierwszym miejscu listy 10 najlepszych rozegrań Sportscenter.

Złapanie Aiyuka trafiło na drugie miejsce, co wywołało niezadowolenie skrzydłowego.

Dziś rano Aiyuk zamieścił w mediach społecznościowych swoją reakcję:

„Numer dwa? Kto do cholery nie ma tego teraz w jednym? Pozwól mi zobaczyć to gówno. Człowieku, ogarnij się…”

Pod koniec filmu Aiyuk miał na myśli Lamara Jacksona, który rzucił się z piłką w ramach pierwszej próby, co było zagraniem numer jeden.

Obie sztuki były świetne, ale zagranie Aiyuka było bardziej znaczące, co pomogło jego drużynie awansować do Super Bowl. 49ers zmierzą się teraz z Kansas City Chiefs , mając szansę zemścić się za porażkę w Super Bowl sprzed kilku sezonów.