Obejrzyj: Zaciekłe starcie Bena Simmonsa i Jarretta Allena przeradza się w zaciętą rozgrywkę

W czwartek podczas meczu Konferencji Wschodniej pomiędzy Brooklyn Nets a Cleveland Cavaliers doszło do krótkiej sprzeczki po tym, jak Ben Simmons odepchnął Jarretta Allena. Do sprzeczki doszło, gdy obaj gracze wyglądali, jakby próbowali się nawzajem pokonać i zyskać korzystniejszą pozycję w polu karnym.

W miarę rozwoju gry obaj trzymali się siebie, co doprowadziło do tego, że Simmons zepchnął z niego Allena. Środkowy Cavs upadł na podłogę, a Simmons na to patrzył.

Allen szybko wstał i w odwecie popchnął Bena Simmonsa, ale sędziowie i inni gracze wkroczyli, aby załagodzić sytuację. Oto wideo:

Zarówno Simmons, jak i Allen zostali ukarani faulami technicznymi, co oznaczało, że przewinienia zrównoważyły ​​się i gra została wznowiona.

Do zdarzenia doszło na ponad 11 minut przed końcem trzeciej kwarty, a Cavs prowadzili 59-51. Po wznowieniu gry Cavs rzucili się do ataku, pokonując Nets 31-18 przez całą kwartę i przed czwartą tercją objęli prowadzenie 90-69.

Ben Simmons w meczu przeciwko Cavaliers zachował się spokojnie, jeśli chodzi o statystyki

Brooklyn Nets próbowali odrobić straty w czwartej kwarcie, ale Cavaliers mieli odpowiedź na wszystko. Nets zdobyli 26 punktów w ostatniej kwarcie, ale Cavs ich wyprzedzili, zdobywając dwa kolejne punkty w ostatnich 12 minutach i wygrywając 118-95.

Brak wydajności Bena Simmonsa przyczynił się do upadku jego zespołu, który zdobył tylko sześć punktów przy skuteczności 75,0% celnych strzałów (3 z 4). Rozdał także dwie asysty, zebrał jedno zbiórkę w defensywie i wymusił jedną stratę, a także popełnił dwa własne. Nets przegrywali 26 punktami, a Simmons znajdował się na parkiecie (-26 +/-).

Tylko trzech zawodników Nets zdobyło dwucyfrową liczbę punktów, a Mikal Bridges prowadził z 26 punktami (10 z 23). Pozostali dwaj to Cam Thomas z 17 (6 z 18) i Trendon Watford z 15 (5 z 18) -13). Po porażce Nets w sezonie osiągnęli bilans 20-31.

Tymczasem Cleveland Cavaliers prowadzili All-Star Donovan Mitchell z 27 punktami (10 z 18). Dużo też ćwiczył w defensywie, notując trzy bloki i przechwyty.

Tymczasem Jarrett Allen zakończył mecz z double-double wynoszącym 14 punktów i 10 zbiórek. Jak zwykle odegrał kluczową rolę w obronie, odrzuciwszy dwa strzały w meczu. Zarówno Evan Mobley, jak i Darius Garland również zdobyli po 14 punktów, a Georges Niang wszedł z ławki i dodał 13.

Dzięki zwycięstwu Cavs wygrali ósmy mecz z rzędu i wspięli się na drugie miejsce na Wschodzie z bilansem 34-16.