Obejrzyj – Austin Reaves uderza brzęczykiem na pół kortu, dając Los Angeles Lakers 10-punktową przewagę

Austin Reaves i LA Lakers świetnie rozpoczęli pierwszą połowę meczu 6 przeciwko Golden State Warriors. Los Angeles zbudowało 17-punktową przewagę na początku pierwszej kwarty, zanim obrońcy tytułu podjęli walkę.

Pod koniec drugiej kwarty Reaves dodał więcej amortyzacji do przewagi Lakers tym strzałem:

Strzał Reavesa przesunął prowadzenie LA Lakers na 56-46, kiedy schodzili do przerwy. Strzał przerwał impet, z jakim Warriors schodzili do szatni na początek drugiej połowy.

Austin Reaves miał 13 punktów, miał trzy zbiórki i trzy asysty. Prowadził 4:6 z gry i wykonał oba rzuty za trzy punkty.

Austin Reaves wywarł duży wpływ na oba końce parkietu LA Lakers

Początkujący mały napastnik LA Lakers stał się bardziej komfortowy w swojej roli w drużynie. Trener Darvin Ham dał mu większą swobodę działania jako jeden z rozgrywających Lakersów.

Austin Reaves ma tylko trzy asysty po 24 minutach gry, ale jego umiejętność nadawania tempa i znajdowania otwartych kolegów z drużyny była kluczowa. Otrzymał również zgodę na zaatakowanie Steph Curry , gdy pilnuje go supergwiazda Golden State Warriors.

Reaves wyłowił już dwa faule osobiste na Currym, co może okazać się decydujące w późnej fazie gry.