Zobacz: Andrey Rublev popisuje się sportową postawą i mówi przeciwnikowi Arthurowi Filsowi, aby zakwestionował niewłaściwą wezwanie do serwisu postawione mu w Hongkongu

Zaledwie pięć dni po Nowym Roku wyczyn Andrieja Rublowa podczas turnieju Hong Open już sprawia, że ​​jest on mocnym pretendentem do nagrody na koniec sezonu.

Najlepszy rozstawiony zespół po zaciętym zwycięstwie 6:4, 1:6, 6:2 nad Filsem. Obaj zawodnicy wymieniali się ciosami we wszystkich trzech setach, a w końcówce zwyciężył Rublev.

Rublow wykazywał się sportową postawą podczas ćwierćfinałowego meczu z francuskim nastolatkiem Arthurem Filsem. Pod koniec pierwszego seta sędzia liniowy odgwizdał pierwszy serwis Filsa, co spowodowało, że zapytał go, czy było blisko, czy nie.

„Jest blisko” – odpowiedział sędzia.

Wtedy Andriej Rublow wskazał na znak i zapytał sędziego, czy to konkretnie ten znak. Gdy tylko otrzymał potwierdzenie, doradził Arthurowi Filsowi, aby zakwestionował połączenie telefoniczne.

„Rzuć to wyzwanie” – powiedział stanowczo Rublow.

Arthur Fils rzucił wyzwanie tej decyzji i zdobył punkt, co spowodowało, że publiczność zaczęła bić brawa dla Rosjanina.

Andrey Rublev zmierzy się w półfinale z Chińczykiem Shang Junchengiem w sobotę (6 stycznia). W drugim półfinale zmierzą się Sebastian Ofner i Emil Ruusuvuori.

Andrey Rublev i Arthur Fils wystąpili razem w meczu deblowym podczas Pucharu Laver 2023

Andrey Rublev i Arthur Fils z Team Europe na Pucharze Laver 2023 w Rogers Arena w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej - Getty Images
Andrey Rublev i Arthur Fils z Team Europe na Pucharze Laver 2023 w Rogers Arena w Vancouver w Kolumbii Brytyjskiej – Getty Images

Andrey Rublev i Arthur Fils wystąpili w drużynie Team Europe podczas zeszłorocznego Pucharu Laver rozgrywanego w Vancouver w Kanadzie. Fils zastąpił Stefanosa Tsitsipasa, który wycofał się z turnieju z powodu kontuzji.

Fils zagrał dwa razy w dniu otwarcia, rozpoczynając rywalizację w grze pojedynczej przeciwko Benowi Sheltonowi z Team World. W bitwie nastolatków Francuz przegrał 6:7 (4-7), 1:6. Jednak w meczu doszło do świetnej koleżeństwa ze strony Team Europe, a Monfils i Rublev udzielali Filsowi wskazówek podczas przerwy w pierwszym secie.

Rublev i Fils wyszli razem na boisko w ostatnim meczu dnia przeciwko Amerykanom Francisowi Tiafoe i Tommy’emu Paulowi. W wyczerpującym meczu Team World ostatecznie pokonał rosyjsko-francuską parę 6-3, 4-6, [10-6].

Rublev nie miał zbyt wiele szczęścia w grze pojedynczej, przegrywając z Taylorem Fritzem 2:6, 6:7 (3-7) w meczu otwarcia drugiego dnia. Team World zwyciężył z dominującym zwycięstwem 13:2 nad Team Europa.