Czy mecz Gwiazd NBA 2024 był napisany według scenariusza? Przeglądanie wirusowego wideo rzekomo ujawniającego „skrypt ASG”

To, co wydarzyło się podczas tegorocznej edycji meczu gwiazd NBA, podzieliło fanów. Czy jednak możliwe jest, że wydarzenia, które miały miejsce na korcie, były z góry ustalone? Krótki klip opublikowany na X (wcześniej znanym jako Twitter) przez Yahoo Sports przedstawiał stos papierów oznaczonych jako „Skrypt ASG”, ale czy mógł to być rzeczywisty skrypt, który dyktował, co wydarzyło się w grze?

Spekulacje i twierdzenia, że ​​wyniki meczów NBA ustalane są jeszcze przed ich rozpoczęciem, nie są niczym nowym. Pochodzą one głównie od fanów, którzy są rozczarowani, gdy końcowe wyniki nie faworyzują ich drużyny, a nigdy nie było na to konkretnych dowodów.

Czy jednak stos papierów opatrzonych nazwą „Skrypt ASG” jest rzeczywistym dowodem na to, że liga sfałszowała wyniki meczu Gwiazd NBA?

Prawdopodobieństwo, że jest to rzeczywisty scenariusz, który dyktował wszystko, co wydarzyło się w meczu NBA All-Star, jest bardzo mało prawdopodobne. Zaplanowanie wszystkiego, co wydarzyło się w ciągu 48 minut gry i zorganizowanie wszystkiego zgodnie z planem, to absurdalny pomysł.

Poza tym, gdyby coś takiego istniało, NBA nie pozostawiłoby tego nikomu, kto by to zdemaskował.

Ten stos papierów oznaczony jako „Skrypt ASG” najprawdopodobniej ma pomóc mediom lub zespołowi telewizyjnemu zapamiętać przebieg wydarzeń. Prawdopodobnie od tego zależy, co należy powiedzieć podczas przedstawiania graczy i co robić podczas przerw w akcji, takich jak przerwy na żądanie.

Dokument może również zawierać informacje o tym, co należy robić i mówić podczas występu w przerwie meczu oraz, w pewnym stopniu, co robić po zakończeniu meczu. Zasadniczo jest to coś, co pomaga w płynnym przebiegu transmisji.

Podsumowanie wydarzeń weekendu NBA All-Star

Weekend NBA All-Star rozpoczął się 16 lutego meczem Wschodzących Gwiazd. W skład Wschodzącej Gwiazdy wchodzili młodzi gracze ligi podzieleni na cztery drużyny, które rywalizowały w systemie pucharowym. Drużyna Jalen Rose ostatecznie wygrała rywalizację z drużyną Detlefem Schrempfem, która składała się z wyróżniających się zawodników z ligi G.

Następnego dnia (17 lutego) głównym tematem były zawody Skills Challenge, konkurs wsadów i konkurs rzutów za trzy punkty. Rodzinny zespół Team Pacers, w skład którego wchodzą Bennedict Mathurin, Myles Turner i Tyrese Haliburton , pokonał Team All-Stars (Scottie Barnes, Trae Young, Tyrese Maxey) i Team Top Picks (Victor Wembanyama, Paolo Banchero, Anthony Edwards).

Mac McClung obronił tytuł w konkursie wsadów, a Damian Lillard obronił tytuł w konkursie za trzy punkty. Tymczasem Steph Curry zatriumfował nad Sabriną Ionescu w pierwszym w historii meczu NBA All-Star WNBA vs NBA za 3 punkty.

Ostatniego dnia uroczystości All-Stars Konferencji Zachodniej i Konferencji Wschodniej dały pokaz, zdobywając łącznie 397 punktów. Wschód zwyciężył z końcowym wynikiem 211-186.