Warszawa 2023: Losowanie kobiet, terminarz, zawodnicy, podział nagród pieniężnych i więcej | Polska otwarta

Turniej WTA jedzie w tym tygodniu do Warszawy na Poland Open 2023. Trzecia edycja turnieju odbędzie się w dniach 24-30 lipca.

Faworytka gospodarzy i nr 1 na świecie Iga Świątek prowadzi w grupie jako pierwsza rozstawiona. W zeszłym roku przegrała z ewentualną zwyciężczynią Caroline Garcia w ćwierćfinale. Tym razem będzie się starała przejść całą drogę.

Z drugiej strony Garcia nie wróci, by bronić swojej korony. Niedawno koronowana mistrzyni Wimbledonu, Marketa Vondrousova, również miała startować, ale wycofała się z turnieju.

Została jednak zastąpiona przez innego znanego Czecha, gdyż tegoroczna finalistka French Open Karolina Muchova zdobyła w ostatniej chwili dziką kartę. Z kilkoma dużymi nazwiskami w miksie, kilka interesujących spotkań jest na horyzoncie.

Co to jest Poland Open w Warszawie?

Turniej jest stosunkowo nowym dodatkiem do obwodu kobiet. Debiutancka edycja odbyła się w Gdyni kilka lat temu, ale została przeniesiona do Warszawy na drugą odsłonę.

Podczas gdy kilka pierwszych edycji odbywało się na kortach ziemnych, od tego roku turniej został przeniesiony na korty twarde. Jest częścią serii turniejów WTA 250 i obejmuje losowanie 32 graczy w grze pojedynczej.

Lokal

Turniej odbędzie się w Centrum Tenisowym Legia w Warszawie.

Gracze

Karolina Muchova zajmuje drugie miejsce w turnieju Poland Open 2023.

Jak wspomniano wcześniej, Świątek zajmuje pierwsze miejsce w turnieju Poland Open 2023. W tym roku zdobyła trzy tytuły, w tym French Open. Niedawno osiągnęła swój pierwszy ćwierćfinał na Wimbledonie. Numer 1 na świecie nie chciałby niczego bardziej niż uszczęśliwiać kibiców gospodarzy, zdobywając tutaj tytuł.

Muchova , która przegrała ze Świątkiem w finale French Open, zajmuje drugie miejsce. Czeszce przeszkodziła kontuzja, która odpadła w pierwszej rundzie Wimbledonu. Top 40 zawodniczek Katerina Siniakova i Zhu Lin zajmują odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Zhang Shuai, która była ostatnio w wiadomościach z powodu słabej sportowej postawy swojego przeciwnika , również jest w mieszance. Będzie dążyć do wygrania swojego pierwszego meczu od stycznia. Camila Giorgi , Lesia Tsurenko i Linda Fruhvirtova to inne zawodniczki rywalizujące w Warszawie.

Harmonogram

Mecze eliminacyjne odbędą się w dniach 22-23 lipca. Mecze pierwszej rundy rozpoczną się w poniedziałek 24 lipca i potrwają do środy. Druga runda również rozpocznie się w środę i zakończy następnego dnia.

Ćwierćfinały, półfinały i finał zaplanowano odpowiednio na piątek, sobotę i niedzielę. Wstępny harmonogram turnieju można znaleźć tutaj .

Nagrody pieniężne

Łączna pula nagród w Poland Open 2023 wynosi 259 303 $. Zwycięzca otrzyma czek o wartości 34 228 $ oraz 280 punktów rankingowych. Oto podział nagród pieniężnych i punktów: