Victoria Azarenka nazywa „bezużytecznego” sędziego podczas French Open 2023

Podczas meczu otwarcia na French Open 2023 Victoria Azarenka była wściekła na sędziego głównego i nie powstrzymała się przed nazwaniem sędziego „bezużytecznym”

Azarenka przegrała 6:2, 3:6, 4:6 w pierwszej rundzie z Kanadyjką Biancą Andreescu we wtorek, 30 maja. technologia rozpocznie się w 2025 r., WTA jeszcze nie odebrała telefonu.

Kiedy sędziowie liniowi podejmą błędną decyzję na kortach ziemnych, sędzia główny musi zejść na dół i sprawdzić ślad piłki. Różnica zdań między zawodnikami a sędziami często prowadzi do konfrontacji.

Tak było w przypadku, gdy Azarenka nie zgodziła się z wezwaniem sędziego podczas trzeciego gema pierwszego seta na korcie Simonne-Mathieu. Rozstawiony z numerem 18 Białorusin oskarżył go o tworzenie fałszywych śladów po piłkach palcami i zażądał elektronicznego systemu wywoływania linii.

„Ty robisz ślady palcem! Potrzebujemy elektronicznego wywołania linii, ponieważ jesteście tu bezużyteczni! Jesteś tu bezużyteczny” – krzyczał dwukrotny mistrz Wielkiego Szlema.

Andy Murray i Holger Rune byli również zaangażowani w podobne starcia z sędziami głównymi podczas Italian Open 2023. Były trener Andre Agassiego, Brad Gilbert, opowiadał się ostatnio za włączeniem Hawkeye’a do gry na glinie.

„Tak zmęczony patrzeniem, jak sędziowie wstają z krzesła, aby spojrzeć na znak na glinie, zawsze o interpretację znaku, dopóki nie zobaczę recenzji Hawkeye, wtedy wierzę we wezwanie i za każdym razem dostaną właściwy znak, nie wspominając o tym jest o wiele szybszym procesem” – napisał Gilbert na Twitterze.

Jak Victoria Azarenka przegrała z Biancą Andreescu po jednym secie prowadzenia

Victoria Azarenka szybko odpadła z French Open 2023.

Victoria Azarenka przegrała 6:2, 3:6, 4:6 z Biancą Andreescu w pierwszej rundzie French Open 2023. Mecz, który trwał dwie godziny i 30 minut, był świadkiem czterokrotnego przełamania serwów przez obu graczy. Podczas gdy Andreescu trafił 47 zwycięskich meczów i 24 niewymuszone błędy, doświadczona białoruska gwiazda zakończył mecz z 33 zwycięskimi i 27 niewymuszonymi błędami.

Azarenka dwukrotnie przełamała mistrzynię US Open 2019 w pierwszym secie i ponownie przełamała w pierwszym gemie drugiego seta, prowadząc 6:2, 3:1. Wtedy 22-letnia Kanadyjka przypomniała sobie, jak jej babcia życzyła sobie, aby gracz wygrał kolejny tytuł Wielkiego Szlema i zmieniła bieg, aby wygrać pięć kolejnych meczów, aby wymusić decyzję.

Andreescu miała rozmach po swojej stronie, gdy ponownie rozbiła Azarenkę w trzecim gemie trzeciego seta. Jednak pod koniec Andreescu napotkał opór ze strony 33-latka i potrzebował pięciu punktów meczowych, aby zamknąć sprawę.