Dwie rzeczy wyróżniały zwycięstwo Jannika Sinnera w finale Canadian Open nad Alexem de Minaurem

Siódmy rozstawiony Jannik Sinner z Włoch pokonał Alexa de Minaura z Australii 6:4, 6:1 i zdobył tytuł Canadian Open 2023 w Toronto w niedzielę, 13 sierpnia. Był to pierwszy tytuł Masters 1000 dla 21-latka prodigy, który jest reklamowany jako jedna z przyszłych supergwiazd tenisa.

Mecz zakończył się w ciągu kilku godzin, ponieważ Sinner nie miał problemu z pozbyciem się 24-letniego Australijczyka. De Minaur dobrze walczył w pierwszym secie, ale nie pojawił się w drugim secie i dał Włochowi łatwe zwycięstwo. Podczas gdy Sinner przeskoczył dwa miejsca w rankingu ATP z 8. na 6. miejsce, De Minaur awansował z 18. na 12. miejsce.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu:

# 1. W pierwszym secie obie tenisistki miały problem z utrzymaniem serwisu

W pierwszym secie obie tenisistki miały problem ze swoim serwisem. Sinner dobrze zaczął, przełamując De Minaura w drugiej partii seta, ale Australijczyk natychmiast się przełamał, a następnie utrzymał swój serwis i wyrównał wynik na 2:2.

Włoch po raz kolejny złamał Australijczyka, a ten ostatni również odzyskał przerwę, aby wyrównać wynik. Jednak Sinner następnie złamał de Minaura po raz trzeci w secie w 10. grze i awansował o jeden.

Jannik Sinner miał więcej siły w swoich uderzeniach po ziemi z tej dwójki, ponieważ De Minaur często grał bekhendowym cięciem, aby zwolnić tempo piłki. Jednak słabszy serwis Australijczyka był wielokrotnie wykańczany przez Włocha.

#2. Niewymuszone błędy wkradły się do De Minaura w drugim secie, a Jannik Sinner pewnie wygrał

Jannik Sinner po raz kolejny dobrze rozpoczął drugiego seta, wyprzedzając Alexa de Minaura wcześnie i prowadząc 3:1, a następnie utrzymał swój serwis i podwyższył prowadzenie. W połowie drugiego seta Australijczyk zaczął popełniać niewymuszone błędy, które okazały się dla niego kosztowne.

De Minaur wielokrotnie uderzał piłkę do siatki, a także kilka swoich strzałów z dystansu, próbując wejść głębiej. Tymczasem Sinner był wystarczająco kliniczny, by potwierdzić swoją przewagę w meczu.

Włoch po raz kolejny przełamał rywala w szóstej partii drugiego seta, praktycznie przypieczętowując mecz. Nie miał problemu z zaserwowaniem meczu w kolejnym meczu, przy wyniku 6-4, 6-1.

De Minaur był w stanie zdobyć odpowiednio tylko 46% i 42% punktów przy swoim pierwszym i drugim serwisie, podczas gdy Jannik Sinner miał znacznie lepsze wyniki — 72% przy pierwszym serwisie i 67% przy drugim serwisie.