Dwie rzeczy, które wyróżniały się w półfinałowym zwycięstwie Jannika Sinnera nad Tommym Paulem w Canadian Open

Siódmy rozstawiony Jannik Sinner z Włoch pokonał 12. rozstawionego Tommy’ego Paula ze Stanów Zjednoczonych 6:4, 6:4 w półfinale Canadian Open w Toronto w zeszły piątek. Mecz trwał niecałe dwie godziny, kiedy 21-letni Włoch dotarł do swojego drugiego finału Masters 1000. 26-letni Amerykanin, który w ćwierćfinale pokonał czołowego rozstawionego Carlosa Alcaraza, nie mógł powtórzyć swojego aktu zabicia giganta przeciwko Włochowi.

W niedzielnym finale Sinner zmierzy się z Alexem de Minaurem z Australii. De Minaur jest obecnie w dobrej formie, ale Sinner powinien być faworytem do zdobycia pierwszego tytułu Masters 1000.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu:

# 1. Sinner skierował duży ruch na bekhend Paula:

Forhend Paula dał mu wiele punktów w starciu z Alcarazem. Dlatego Sinner dużo uderzał w bekhend Amerykanina, nie pozwalając mu tym samym dyktować warunków swoim forhendem. Między nimi było wiele wymian bekhendowych na korcie poprzecznym, ale Sinner zazwyczaj miał mocniejsze uderzenia po ziemi.

Włoch przełamał Paula i objął prowadzenie 5:3 w pierwszym secie. Jednak Amerykanin następnie przełamał się, aby zmniejszyć deficyt do 4-5. Następnie Paul stracił okazję do przywrócenia parytetu, ponieważ Sinner ponownie złamał go w 10. grze, wygrywając seta i wyciągając pierwszą krew.

#2. Paul dobrze bronił, ale uderzał długo:

Sinner świetnie rozpoczął drugiego seta od prowadzenia 3:1. Włoch uderzał pod kątem z dużą siłą, ale Paul bronił się naprawdę dobrze na obu skrzydłach, aby pozostać w większości wymian. Amerykanin nie był jednak na tyle agresywny, by regularnie wywierać presję na Włocha.

Paul również oddał kilka strzałów z dystansu, próbując uzyskać głębię, aby podarować Włochowi kilka łatwych punktów.

Sinner wykorzystał wczesną przerwę, po raz kolejny przełamując Paula w siódmej grze i prowadząc 5-2. Jednak Paul następnie przełamał się i utrzymał swój serwis, aby zmniejszyć deficyt do 4-5. Następnie Sinnerowi udało się zaserwować mecz, a Paul ponownie uderzył długim forhendem w punkt meczowy.

Sinner prawdopodobnie dominuje również w finale przeciwko de Minaurowi z linii bazowej dzięki swoim potężnym uderzeniom z ziemi. Australijczyk będzie miał swoje zadanie przeciwko Włochowi, a szanse są przeciw niemu.