Dwie rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie Carlosa Alcaraza 1R nad Jeremym Chardy na Wimbledonie 2023

Najlepszy rozstawiony i numer 1 na świecie Carlos Alcaraz z Hiszpanii pokonał Jeremy’ego Chardy’ego z Francji 6:0, 6:2, 7:5 w pierwszej rundzie Wimbledonu we wtorek, 4 lipca. Mecz trwał około dwóch godzin, ponieważ 20-letni Hiszpan dał mocny wyraz w swoim pierwszym meczu w turnieju.

Carlos Alcaraz zagra swój mecz drugiej rundy w czwartek, 6 lipca. W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu.

# 1 Carlos Alcaraz błyskawicznie wyprzedził Jeremy’ego Chardy’ego w pierwszych dwóch setach

Carlos Alcaraz znakomicie rozpoczął mecz pod zamkniętym dachem, przełamując Francuza już w pierwszym gemie meczu. Następnie przechodził od siły do ​​siły w zestawie, poddając Chardy ciągłemu gradowi zuchwałych uderzeń z linii bazowej.

Alcaraz cały czas uderzał bekhendem z pola poprzecznego ostrym kątem w stronę bekhendu Francuza, co utrzymywało go pod presją. Przy kilku innych okazjach Hiszpan uderzył forhendem na lewą stronę w kierunku bekhendu Chardy’ego, aby zdobyć punkty. Francuz był w stanie zdobyć tylko 8% punktów po swoim drugim serwisie w pierwszym secie i trafił tylko dwóch zwycięzców.

Hiszpan następnie kontynuował swoją dominację w drugim secie, w którym zdobył wiele punktów swoim wewnętrznym forhendem. Zwykle trafiał ten strzał z niższą trajektorią, gdy piłka leciała szybko i pokonywała obronę Chardy’ego.

Francuzowi udało się wygrać kilka gemów w drugim secie, ale Carlos Alcaraz i tak przełamał go w nim dwukrotnie. Hiszpan zdobył wszystkie punkty po swoim pierwszym serwisie w secie.

#2 Jeremy Chardy częściej obchodził swój bekhend w trzecim secie

Sądząc po tym, że miał problemy z bekhendem, Francuz w połowie drugiego seta zaczął go częściej rozgrywać. W trzecim secie częściej omijał bekhend, by walczyć forhendem z Alcarazem.

Ta taktyka opłaciła się, ponieważ Chardy’emu udało się przełamać Alcaraz w szóstej grze, prowadząc 4-2. Jednak jego radość była krótkotrwała, ponieważ Alcaraz pokazał swoją klasę, przełamując się, a następnie ponownie uzyskując kolejną przerwę w 11. meczu. Następnie zaserwował mecz w kolejnym meczu, aby przypieczętować umowę.

Carlos Alcaraz miał aż 14 okazji do przełamania punktów w meczu, z których siedem zostało wykorzystanych. Jeremy Chardy po prostu nie był wystarczająco szybki ani wystarczająco silny, aby zmierzyć się z potężnym Hiszpanem na szybszym korcie.