Dwie rzeczy, które wyróżniały się w zwycięstwie Alexandra Zvereva nad Laslo Djere w finale Hamburg European Open

Czwarty rozstawiony Alexander Zverev z Niemiec pokonał Laslo Djere z Serbii 7:5, 6:3 w finale Hamburg European Open 30 lipca. Dla zawodnika, który nie stracił seta w turnieju, był to 20. tytuł ATP w grze pojedynczej.

Jednak 28-letni Serb dobrze walczył w tym meczu, zwłaszcza w pierwszym secie. Mimo to Zverev był po prostu lepszym graczem tego dnia i całkiem zasłużenie wygrał mecz.

Zwycięstwo powinno być impulsem dla kariery 26-letniego Niemca, który w niedawnej przeszłości musiał przejść przez obojętną formę i kłopoty osobiste.

W związku z tym przyjrzyjmy się dwóm rzeczom, które wyróżniały się w meczu:

# 1. Zverev uderzył bekhendem Djere:

Zverev , który ma jeden z najlepszych bekhendów w branży, od samego początku uderzał bekhendem przeciwnika, angażując go w wymianę bekhendów na cross-courcie.

Djere trzymał się bekhendu, ale czasami decydował się na uderzenia, aby dać Niemcowi możliwość łatwego posłania krótkiej piłki. Co więcej, Zverev również częściej uderzał pod ostrym kątem swoim bekhendem, aby wepchnąć Djere w bekhendowy róg tego ostatniego i zyskać przewagę w wymianach.

Mimo to Serb miał kilka okazji do przełamania punktów w dziewiątej grze, ale Zverev naprawdę dobrze spisał się, obronił ich obu, a następnie utrzymał swój serwis. Następnie złamał Djere w 12. partii seta, uderzając wspaniałym lobem na set point, aby go zakończyć.

#2. Djere dobrze rozgrywał drop shoty i podania, ale brakowało mu broni, by zranić Zvereva:

Djere wykazał się dobrym wyczuciem, dobrze wykonując swoje subtelne rzuty zrzutu, a także kilka razy udało mu się podać Niemca. Nie miał jednak wystarczającej ilości broni, aby zranić Zvereva, który był zdecydowanie silniejszym graczem.

Wielki Niemiec bardzo dobrze rozpoczął drugiego seta, prowadząc 4:1, raz pokonując Djere. Jednak Serb następnie przełamał się w siódmym meczu, zmniejszając deficyt do 3-4.

Przerwa serwisowa dała Djere szansę na powrót do meczu, ale został przełamany w kolejnej grze, prowadząc 3-5. Następnie Zverev zaserwował mecz, wysyłając kolejną krótką piłkę swoim forhendem na punkt meczowy.

Niemiec przy pierwszym podaniu zdobył 77% punktów, a Serb 68%, co okazało się decydującą różnicą między nimi w meczu.