Najciekawsze momenty meczu Golden State Warriors vs Washington Wizards z udziałem Stepha Curry’ego za trzy punkty | 27 lutego

We wtorek, 27 lutego, Golden State Warriors odwiedzili Washington Wizards, aby wziąć udział w rewanżu po zwycięstwie Warriors 129-118 22 grudnia. Gospodarze przystąpili do pojedynku przegrywając 11 meczów z rzędu.

Tymczasem w niedzielę Warriors przerwali passę czterech zwycięstw u siebie z obrońcą tytułu Denver Nuggets, przegrywając 103-119. Jednak pokonali Wizards 123-112.

Kluczowym pojedynkiem w tym meczu był występ gwiazdy Wizards, Jordana Poole, który po raz drugi zmierzył się ze swoją byłą drużyną, wchodząc do meczu ze średnią 23,3 punktu w poprzednich trzech meczach. Z kolei jego mentor Steph Curry notował od przerwy w All-Star średnio 22,3 punktu.

Najciekawsze momenty meczu Golden State Warriors vs Washington Wizards

Oto najlepsze momenty z wtorkowego pojedynku składającego się z jedenastu meczów pomiędzy Golden State Warriors a Washington Wizards:

# 5 Moses Moody upuszcza Landry Shamet

Zdrowy Moses Moody okazał się kluczowy dla Warriors, a jego wkład wykraczał poza statystyki. Strzelający pokazał swoje umiejętności dryblingu po oszałamiającym dośrodkowaniu na prawym skrzydle, po którym obrońca Landry Shamet powalił na podłogę.

Moody zakończył grę rzutem za trzy punkty, powiększając prowadzenie Warriors w drugiej kwarcie.

#4 Wojownicy popisują się niesamowitymi podaniami

Na początku drugiej połowy Moody wykonał niezwykłą obronę, utrzymując piłkę w grze, i szybko podał ją do Draymonda Greena w pobliżu połowy kortu.

Green natychmiast podał piłkę Curry’emu, który szarżował w stronę linii trzech punktów. Obrona przejściowa Wizards była słabo napięta, dopóki dwukrotny MVP nie podał płynnie odbicia do Jonathana Kumingi .

Kuminga skorzystał na doskonałym ruchu piłki i zdolności Curry’ego do przyciągania uwagi.

#3 Jonathan Kuminga podnosi się przed zdecydowanym uderzeniem

Po powrocie po kontuzji nadgarstka rezerwowy rozgrywający Warriors i przyszły gwiazdor Galerii Sław, Chris Paul, olśnił pod koniec trzeciej kwarty.

Z niedowierzaniem opuścił obronę Wizards, wykonując nieoczekiwane uderzenie zza linii trzech punktów. Podanie trafiło w idealnym momencie dla Jonathana Kumingi, który złapał je w powietrzu i wbił w ziemię, zdobywając bez wysiłku dwa punkty.

#2 Jordan Poole wkłada Steph Curry do blendera

Wyczekiwana gra mentor-mentee nie zawiodła. Curry został przeniesiony do Poole’a po szybkiej akcji, pozwalając mu izolować się na lewym skrzydle.

Poole dośrodkował Curry’ego, tworząc przestrzeń do szybkiego rzutu za trzy punkty z odległości 27 stóp, wykonując krok do tyłu i trafiając jedynie w siatkę.

Sekwencja defensywna i ofensywna nr 1 Niesamowitych Wojowników

Golden State Warriors pokazali niezwykłą szybkość i skuteczność po bloku Gary’ego Paytona po próbie za trzy punkty.

Draymond Green umieścił piłkę pod obręczą i szybko rozejrzał się po boisku w poszukiwaniu okazji do szybkiego przełamania, zauważając Stephena Curry’ego . Green podał do Curry’ego, który przedryblował do linii za trzy punkty i szybko rzucił za trzy punkty, bezbłędnie kończąc grę.

Golden State Warriors pokonują Washington Wizards w swojej serii sezonowej 2:0, pokonując we wtorek 123:112.