„Czasy się zmienią” – Holger Rune pociesza Francisco Cerundolo po tym, jak Argentyńczyk dzieli się „wielkim smutkiem” po kolejnych porażkach na własnym boisku

Holger Rune numer 7 na świecie wysłał wiadomość ze wsparciem do Francisco Cerundolo po tym, jak ten ostatni odpadł w drugiej rundzie na własnym boisku podczas Buenos Aires Open w czwartek (15 lutego).

Cerundolo wszedł do Argentina Open jako czwarty rozstawiony, a następnie pożegnał się z nim w pierwszej rundzie. W drugiej rundzie zmierzył się z rodakiem Facundo Diazem Acostą, który w drugim secie rozdał bajgla po wygraniu pierwszego 7-6(3).

Dla Cerundolo było to drugie z rzędu odejście z drugiej rundy na własnym boisku po tym, jak w zeszłym tygodniu wyrzucił go z turnieju Cordoba Open przez Hiszpana Jaume Munara. Po przegranej 25-letni mieszkaniec Buenos Aires skontaktował się z X (dawniej Twitter) i napisał:

„Bardzo trudny moment, dużo smutku. Chcę podziękować wszystkim, którzy mnie wspierają i nadal motywują do dalszego rozwoju. Ponieważ każdy jest tam w dobrych czasach, ale kiedy zaczynasz trochę tracić, wydaje się, że nie. Aby kontynuować pracę. (Przetłumaczone z hiszpańskiego).”

Rune odpowiedział na tweeta, mówiąc:

„Nie przestawaj pchać. A czasy się zmienią. Jesteś genialnym graczem”

Cerundolo zapoznał się z komentarzem 20-letniego Duńczyka i napisał:

„Dziękuję bardzo, Holgerze! Naprawdę to doceniam🙌”

Słaba forma Cerundolo w sezonie 2024 utrzymała się podczas Buenos Aires Open, gdzie w 2021 roku został przegranym finalistą. Został pożegnany w pierwszej rundzie turniejów ATP 250 w Hongkongu i Auckland, ale w kolejnej rundzie odpadł po porażkach przeciwko odpowiednio Roberto Bautista Agutowi i Alexandre Mullerowi.

Następnie Cerundolo zapewnił sobie zwycięstwo w pierwszej rundzie w pięciu setach z Danem Sweenym nr 194 na świecie na Australian Open, po czym przegrał z Fabianem Marozsanem w prostych setach w drugiej rundzie.

Holger Rune opuszcza Rotterdam Open po porażce 2R z Aleksandrem Szewczenką

Sam Holger Rune odpadł z turnieju Rotterdam Open w czwartek (15 lutego) po przegranej 4:6, 6:1, 3:6 z Kazachstanem Aleksandrem Szewczenką w 1/8 finału.

Rune, który przystąpił do turnieju ATP 500 jako trzeci rozstawiony, pokonał w pierwszej rundzie Romana Safiullina 6:4, 2:6, 6:1. Szewczenko pokonał go jednak już w drugiej rundzie, wygrywając w trzech setach i kończąc mecz w godzinę i 36 minut.

Rune, który przeżył kilka burzliwych tygodni po zmianach w sztabie trenerskim , ma dotychczas bilans 8-4 w grze pojedynczej w 2024 roku. Na początku sezonu dotarł zwłaszcza do finału Brisbane International, po czym przegrał z Grigorem Dimitrovem 6:7(5), 4:6.

Przed wyjazdem z Rotterdam Open Rune wycofał się z kontuzji po półfinałowym meczu z Borna Coric w Montpellier.