„Ten sport to coś innego” – Bianca Andreescu jest zszokowana trwającym ponad 3 godziny starciem Rafaela Nadala w Brisbane QF

Była zwyciężczyni US Open Bianca Andreescu jest pauzowana od sierpnia zeszłego roku z powodu złamania kręgosłupa. Nie przeszkodziło to jednak Kanadyjczykowi w obejrzeniu maratonu Rafaela Nadala i Jordana Thompsona w Brisbane, który odbył się w piątek (5 stycznia).

Nadal dobrze rozpoczął swoje ćwierćfinałowe spotkanie z Australijczykiem, wygrywając pierwszego seta 7:5. Hiszpan szybko zaczął się jednak męczyć i w drugim secie otrzymał pomoc medyczną z powodu bólu mięśni lewego biodra.

37-latek w końcu zdobył swój pierwszy punkt meczowy przy prowadzeniu 5-4, który został obroniony pewnym odważnym podaniem Thompsona. 22-krotny zwycięzca turnieju Major ponownie zdobył dwa punkty meczowe w dogrywce w drugim secie. Nie udało mu się ich jednak przekonwertować, co pozwoliło lokalnemu faworytowi przesunąć mecz do rozstrzygnięcia.

Rafael Nadal był już wtedy wyraźnie wyczerpany potyczką i poddał Thompsona 7:5, 6:7(6), 3:6. Ze swojej strony Bianca Andreescu w mediach społecznościowych wyraziła swój szok z powodu tak długiego trwania meczu.

Przyznała również, że od dłuższego czasu nie oglądała meczu tenisowego, zanim zaczęła filozofować na temat wyzwań stojących przed tym sportem.

„Dzisiaj po raz pierwszy od dłuższego czasu znów zacząłem oglądać tenisa i oglądamy mecz Thompson kontra Nadal… lol. 2 godziny 40 minut i właśnie rozpoczął się trzeci set. Ten sport to coś innego” – napisała Bianca Andreescu na swoim X (dawniej Twitterze).

Bianca Andreescu od czasu triumfu w US Open 2019 zmagała się z kontuzjami

Tymczasem Bianca Andreescu od przełomowego sezonu 2019 regularnie borykała się z kontuzjami. Kanadyjka wbrew wszelkim przeciwnościom zdobyła swój pierwszy tytuł major w Nowym Jorku, po czym uderzyła trudne chwile w kolejnych latach.

Andreescu był na uboczu w 2020 roku z powodu kontuzji kolana. I choć wróciła na Australian Open 2021, ponownie opuściła kilka tygodni WTA Tour po tym, jak w kwietniu tego roku uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19.

Kanadyjczyk grał we wszystkich dużych turniejach od maja do listopada, zanim niestety pod koniec roku ponownie zaraził się Covid-19. Następnie została zmuszona do wycofania się z Australian Open 2022 oraz dwóch turniejów WTA 1000 w Indian Wells i Miami z powodu powikłań związanych z wirusem.

Bianca Andreescu doznała kontuzji kostki podczas meczu czwartej rundy z Ekateriną Alexandrovą

Bianca Andreescu podczas profesjonalnego tournee aż do tego roku szła stosunkowo spokojnie. 23-latka musiała zostać wywieziona z kortu po groźnej kontuzji kostki w meczu z Ekateriną Alexandrovą w Miami.

Andreescu znów zabrakło jej szczęścia podczas swingu na twardym korcie w Ameryce Północnej, gdy doznała kontuzji pleców. Od tamtej pory były zwycięzca US Open nie zagrał w żadnym meczu. Niedawno przyznała też, że nie wystąpi w tegorocznym Australian Open.

„Nie, niestety nie będę na Australian Open” – powiedziała Andreescu podczas szczytu Kanadyjskiego Komitetu Olimpijskiego w Paryżu (za pośrednictwem Sportstar). „W tej chwili myślę o (powrocie) po Australia Open lub American Tour, więc Indian Wells… może”.