„Ta seria się skończyła” – Charles Barkley mówi, że Warriors są skończeni po tym, jak schodzą na dół z LeBronem Jamesem i Lakersami.

8 maja Los Angeles Lakers objęli dominujące prowadzenie w swojej serii przeciwko Golden State Warriors, wygrywając 104-101. Lakers wygrali trzy z czterech meczów przeciwko Warriors i potrzebują tylko jednego zwycięstwa, aby awansować do finałów Konferencji Zachodniej.

Analityk NBA, Charles Barkley, podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Inside the NBA, stwierdzając, że Warriors są ugotowani i że seria się skończyła, niezależnie od tego, czy ukończenie zajmie pięć, czy sześć meczów.

„Są ugotowane. Ta seria się skończyła. Czy pięć, czy sześć, to koniec. Myślę, że Lakers wykonali fantastyczną robotę, zmuszając Klaya i Steph do pracy – atakują ich. Bo wiedzą, że to ci dwaj faceci, o których muszą się martwić. Atakowali ich za każdym razem na połowie boiska. Ponieważ Warriors zmieniają wszystko. Osobiście uważam, że Klay i Steph zmęczyli się grą. Ponieważ kocham Lakers, są jak: „Nie pozwolimy tym facetom biegać po korcie i po prostu strzelać”. Za każdym razem prowadzą pick-and-roll. Próbują strzec LeBrona ; on idzie do Klaya, on idzie do Steph.”

LeBron James miał kolejny imponujący występ dla Lakers, zdobywając 27 punktów, zbierając dziewięć zbiórek i rozdając sześć asyst w 43 minutach gry. Jego rzuty były solidne, 40% z gry, 100% z linii, ale tylko 22,2% z dystansu za trzy punkty.

Steph Curry próbuje „rozgryźć” LeBrona Jamesa

Według Draymonda Greena , który przemawiał 8 maja w odcinku The Draymond Green Podcast, Stephen Curry ma trudności z przewidywaniem występów Jamesa, które były wszechstronne i trudne do przewidzenia.

„Steph powiedziała do mnie:„ Yo, próbuję rozgryźć Brona ”- powiedział Green. . „Po tym, jak nie oddał strzału przez większą część pierwszej połowy, w końcu zaczyna strzelać z 21, 8 i 8. Wiesz, to było duże, naprawdę duże. Uderzył kilka mocnych strzałów, kilka strzałów w odpowiednim momencie. Jedna z trójek, które trafił ze skrzydła w pierwszej połowie, była bardzo celna i spowolniła nasz bieg.

Jednym z głównych powodów zmagań Warriors jest zderzenie stylów gry obu drużyn. Lakers wykorzystują swój rozmiar i siłę na swoją korzyść, wywierając nacisk na obręcz, szukając wyglądu ze średniej półki i dominując w zbiórkach.

W przeciwieństwie do tego, Warriors polegają na ataku za pięć aut i starają się kontrolować tempo i ruch gry. Według danych z Cleaning The Glass, Lakers konwertowali większy procent swoich strzałów, w tym 66,8% z obręczy, 44,6% ze średniego dystansu i 31,9% zza łuku.

Niemniej jednak wydaje się, że Los Angeles Lakers byli jak dotąd zespołem, który narzucił swoją wolę serii. A teraz Golden State Warriors będą walczyć o obronę mistrzostwa NBA z poprzedniego sezonu.

Los Angeles Lakers i Golden State Warriors zmierzą się w piątym meczu swojej serii w środę, 10 maja, w Chase Center.