„Ten hipokryta nie uzna wywoływania tłumu za brak szacunku. będzie płakać, dlaczego Fedal jest lubiany” – Novak Djokovic prowokujący publiczność Australian Open denerwuje fanów

Fani tenisa wyrazili irytację, że Novak Djoković prowokuje publiczność Australian Open swoimi dokuczliwymi gestami.

W niedzielę (21 stycznia) Djokovic zmierzył się z Adrianem Mannarino w czwartej rundzie Melbourne Major. Serb zdobył podwójny bajgiel w pierwszych dwóch setach, po czym przegrał partię na początku trzeciego. Mannarino został nagrodzony owacją na stojąco przez publiczność za ostateczne zwycięstwo w meczu.

Djokovic był jednak najwyraźniej niezadowolony z tego, jak długo trwała owacja i wiwatowanie fanów. Opóźnił kolejny serwis, czekając, aż kibice uspokoją się. Skontaktował się z sędzią głównym, aby wyjaśnić opóźniony serwis, gdy publiczność zaczęła go wygwizdywać. To skłoniło Serba do przekornego dyrygowania tłumem gestami.

Fani w mediach społecznościowych byli zirytowani działaniami Djokovica, uznając je za odrażające. Jeden z fanów nazwał Serba „hipokrytą” i podkreślił, że jego lekceważące gesty są głównym powodem, dla którego jest „kopany” przez fanów w przeciwieństwie do Rogera Federera i Rafaela Nadala.

„Najbardziej bezwstydny oszust słabych czasów w historii sportu, który ośmiela się pouczać dzieciaka z college’u, jak okazywać szacunek? Ten hipokryta nie uzna wywołania tłumu za brak szacunku i będzie przez cały dzień płakać, dlaczego Fedal jest tak lubiany, a on jest wszędzie kopany” – napisał fan na X (dawniej Twitterze).

Inny fan utrzymywał, że 36-latek nie ma klasy, jak napisali:

„Może wygrać wszystkie mecze, ale nigdy nie zdobędzie serc ludzi. On nie ma klasy…”

Oto kilka innych reakcji fanów:

„Musiałem to usunąć” – Novak Djokovic po przegranej w drugim gemie trzeciego seta, aby zachować koncentrację

Serb w akcji podczas Australian Open 2024

Novak Djokovic przyznał, że chciał przegrać drugi gem trzeciego seta z Adrianem Mannarino, aby zachować koncentrację.

Podczas konferencji prasowej po meczu Serb powiedział, że na stadionie rośnie napięcie, więc nie mógł się doczekać, aż zakończy mecz, żeby jakoś rozładować napięcie.

Serb powiedział:

„Tak, po pierwszych dwóch setach, jeden z najlepszych, jakie grałem od jakiegoś czasu. Naprawdę chciałem przegrać ten mecz w trzecim secie, ponieważ na stadionie rosło napięcie. Musiałem po prostu mieć to już za sobą, aby móc ponownie skupić się na tym, co muszę zrobić, aby zakończyć mecz.

Numer 1 na świecie skutecznie zamknął mecz 6:0, 6:0, 6:3 i awansował do ćwierćfinału. Dzięki niedzielnemu zwycięstwu Serb poprawił swój bilans bezpośrednich spotkań z Francuzem do 5:0.

Novak Djokovic jako następny zmierzy się z Taylorem Fritzem w środę. Jego rekord zwycięstw przeciwko Amerykaninowi wynosi 100%. Obaj ostatni grali ze sobą w ćwierćfinale US Open 2023, gdzie Serb zwyciężył 6:1, 6:4, 6:4.