„Myśli, że jest Embiidem”: Kawhi Leonard, który zdobył 31 punktów w 3 kwartach, zadziwił Twittera NBA

W środę supergwiazda Los Angeles Clippers, Kawhi Leonard, bez problemu poradził sobie z Washington Wizards. Dwukrotny mistrz NBA zanotował 31 punktów, dziewięć zbiórek, cztery asysty i cztery przechwyty w meczu, osiągając 56,0% celności w zaledwie trzy kwarty. Jego skuteczny i wszechstronny występ wprawił fanów NBA w zachwyt.

Leonard zdobył 12 ze swoich 31 punktów w trzeciej kwarcie. W tym okresie Los Angeles pokonało Wizards 40-19, co sprawiło, że mecz był poza zasięgiem Waszyngtonu. Clippers prowadzili aż 29 punktami, po czym zapewnili sobie zwycięstwo 125-109 na wyjeździe, a Leonard odpoczywał przez całą czwartą kwartę.

Po meczu fani za pośrednictwem X/Twittera zachwycali się łatwą dominacją Leonarda.

„Najlepszy zawodnik na świecie [obok] Luki [Doncić]” – powiedział jeden z fanów.

„Przyjedzie po to wszystko w tym roku” – powiedział inny.

Tymczasem inni porównali Leonarda do niektórych z najlepszych strzelców NBA, jak na przykład środkowy supergwiazda drużyny Philadelphia 76ers, Joel Embiid, który niedawno zdobył 70 punktów, najwięcej w karierze.

„On myśli, że jest Embiidem” – powiedział jeden z fanów.

Poniżej znajduje się kilka najważniejszych reakcji fanów na wielki wieczór Kawhiego Leonarda przeciwko Wizards:

Kawhi Leonard, Clippers wygrywają 14. mecz z ostatnich 17

Środowe zwycięstwo nad Wizards oznaczało, że Kawhi Leonard i Los Angeles zajęli 14. miejsce w ostatnich 17 meczach. Pomogło im to także wrócić na właściwe tory po poniedziałkowej porażce wyjazdowej z Cleveland Cavaliers 118:108. Ta porażka przerwała passę pięciu zwycięstw z rzędu.

Clippers zapewnili sobie zwycięstwo pomimo braku gwiazdorskiego skrzydłowego Paula George’a (pachwina) i środkowego Ivicy Zubaca (łydka). Zespół trafił skutecznie 12 na 30 (40,0%) z 3, w tym 12 na 25 (48,0%), po czym dał odpocząć swoim starterom.

Oprócz 31 punktów Leonarda, Los Angeles prowadził gwiazdor James Harden . Były MVP zanotował 25 punktów, dziewięć zbiórek, pięć asyst, dwa przechwyty, cztery bloki i pięć celnych rzutów za 46,7% celnych strzałów.

Tymczasem Waszyngton prowadził różnicą 27 punktów przy skuteczności strzałów wynoszącej 50,0% napastnika Kyle’a Kuzmy. Jednak 23 z 27 punktów zdobył w pierwszej połowie.

Porażka Wizards przerwała ich najlepszą w sezonie passę dwóch zwycięstw z rzędu. Warto zauważyć, że oba ich zwycięstwa przypadły na 15. miejsce na Wschodzie i Zachodzie, Detroit Pistons (6-41) i San Antonio Spurs (10-38). W środę musieli więc zmierzyć się z dużo trudniejszym przeciwnikiem.

Los Angeles (31-15) będzie starało się utrzymać swój sukces w piątkowym wyjazdowym meczu przeciwko najgorszym w lidze Pistons.

Z kolei Waszyngton (9-38) będzie próbował wrócić na właściwe tory u siebie w piątkowym meczu z Miami Heat (25-23).

Obejrzyj: Reporter Clippers dokładnie pokazuje, dlaczego boisko Cavaliers naraża zawodników na kontuzje kończące sezon