„Myślę, że wykonujemy dobrą robotę” — Jamal Murray jest dumny z rekordu Nuggets u siebie, ponieważ pozostają niepokonani w finałach NBA

Jamal Murray chełpił się doskonałym rekordem Denver Nuggets u siebie w play-offach po tym, jak powiększyli go 9-0 po zwycięstwie 103-94 nad Miami Heat. Nuggets byli klinicznie u siebie po sezonie, żywiąc się energią fanów, którzy desperacko czekali na pierwszy występ zespołu w finale.

Murray bezczelnie odpowiedział, gdy zapytano go o znakomitą passę zespołu u siebie po tym sezonie. Oto, co powiedział:

„Czy przegraliśmy grę 1? Och… Pomyśl, że wykonujemy świetną robotę.

Oto fragment tej epickiej reakcji na konferencję prasową po meczu:

Nuggets poradzili sobie z Heat w meczu na własnym boisku, prezentując niemal perfekcyjny występ przez trzy kwarty. Pod koniec trzeciej tercji wyprzedzili Heat o 24 punkty. Jamal Murray odegrał znaczącą rolę w zapewnieniu Nuggets wczesnej przewagi, zdobywając 18 ze swoich 27 punktów w pierwszej połowie, trafiając 8 z 12 rzutów.

Skończył z 10 asystami w nocy, zapewniając solidne wyniki w ofensywie, docierając do swoich miejsc i tworząc dla innych. Tymczasem Nikola Jokic zadebiutował w finale z triple-double, zdobywając 27 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst.

Denver Nuggets grali również z dużą intensywnością w defensywie, ciągle zmieniając i ograniczając Miami Heat przed łatwym wyglądem, zwłaszcza w farbie. Jamal Murray i spółka również jechali za kibicami, aby odeprzeć bieg Heat 24-13, który zmniejszył ich przewagę do dziewięciu punktów na prawie dwie i pół minuty przed końcem.

Jamal Murray i Denver Nuggets muszą kontynuować swój doskonały rekord w grze 2

Każdy mecz jest kluczowy w play-offach. Jednak te na własnym boisku są jeszcze ważniejsze, zwłaszcza dla drużyn z przewagą własnego boiska w serii. Denver Nuggets zadbali o to w meczu 1, ale muszą to powtórzyć w niedzielnym meczu 2.

Ta seria może sprowadzać się do tego, które drużyny pozostają doskonałe na swoim piętrze w wielkim schemacie rzeczy. Miami Heat są śmiertelnie niebezpieczni na swoim własnym boisku i niewiele by ich kosztowało szokujące prowadzenie 3:1 do końca meczu 4, jeśli uda im się ukraść jedno na wyjeździe w meczu 2. Milwaukee Bucks znaleźli się w podobną pozycję, podobnie jak New York Knicks.

The Heat miał również doskonały rekord u siebie, dopóki Celtics nie wygrali dwukrotnie w ostatniej serii Miami, opierając się plecami o ściany. Ich zwycięstwo w meczu 4 było kliniczne, ale mecz 6 sprowadził Derricka White’a na 0,1 sekundy przed końcem, gdy Marcus Smart chybił z odległości 3 punktów.

Wejście do Miami z prowadzeniem 1:1 może być nieznanym terytorium dla Nuggets , ponieważ jak dotąd każdą serię rozpoczynali z wynikiem 2:0. Ciekawie będzie zobaczyć, czy Jamal Murray and Co. będzie w stanie kontynuować swoją dominującą passę przeciwko szorstkiej drużynie Heat w niedzielę u siebie.