„Ewakuowano cały stadion” – Morgan Riddle, dziewczyna Taylora Fritza po przegranej z Novakiem Djokoviciem w połowie meczu z Covid-19 na Australian Open

Morgan Riddle, dziewczyna amerykańskiego tenisisty Taylora Fritza, przypomniała sobie niedawno porażkę tego pierwszego z Novakiem Djokoviciem podczas Australian Open w związku z kwarantanną związaną z pandemią Covid-19 w 2021 roku.

Djokovic grał z Fritzem w trzeciej rundzie na Rod Laver Arena w Melbourne. Po pierwszych dwóch setach wypracował sobie prowadzenie 2:0 i wzmocnił kontrolę nad meczem. Fritz jednak mocno walczył w trzecim i czwartym secie, aby wyrównać wynik, a dynamika przechyliła się na jego korzyść.

Warto zauważyć, że spotkanie zostało przerwane o godzinie 23:30 (czasu lokalnego) w celu ewakuacji stoisk w celu dostosowania się do wytycznych dotyczących COVID-19. Piąty set został wznowiony później, a na stadionie znajdowali się wyłącznie członkowie drużyn odpowiednich zawodników i działacze turnieju.

Po przerwie Serb dał z siebie wszystko i szybko zakończył ostatniego seta, zapewniając sobie zwycięstwo 7:6 (1), 6:4, 3:6, 4:6, 6:2 i awans. Było to jego trzecie zwycięstwo z rzędu nad Fritzem. Następnie wygrał turniej i podniósł trofeum Down Under po raz dziewiąty.

Taylor Fritz niedawno postawił stopę w Melbourne ze swoją dziewczyną Morgan Riddle na Australian Open 2024 i odbył tam sesję treningową. Riddle’a ogarnęła nostalgia, gdy obserwowała swojego chłopaka z trybun Rod Laver Arena, gdy na Instagramie wspominała jego porażkę z Djokoviciem w 2021 roku.

„Tbt do 2021 roku, kiedy Taylor grał z Novakiem na tej arenie, ale potem o północy Melbourne ponownie zostało zamknięte. Tak więc w połowie meczu, tuż przed piątym setem, ewakuowano cały stadion z wyjątkiem członków drużyny w polu karnym, więc atmosfera przeszła od najgłośniejszej, najbardziej szalonej atmosfery do świerszczy, a potem Taylor przegrał. Miło” – napisał Riddle.

Historia Morgana Riddle'a na Instagramie
Historia Morgana Riddle’a na Instagramie

Taylor Fritz jeszcze nie pokonał Novaka Djokovica

Taylora Fritza

Taylor Fritz do tej pory osiem razy mierzył się z Novakiem Djokoviciem, ale jeszcze nie zdobył bramki zwycięstwo. Na nieszczęście dla Amerykanina przegrał siedem z ośmiu bitew w prostych setach. Jedyny raz, kiedy uniknął porażki w prostym secie, miał miejsce w trzeciej rundzie Australian Open.

Fritz po raz pierwszy spotkał się z Serbem w 2019 roku na Monte Carlo Masters i przegrał 3:6, 0:6. Kilka miesięcy później na Madrid Open zmierzył się z 24-krotnym mistrzem Wielkiego Szlema i spotkał go podobny los.

Ostatnio duet zmierzył się w ćwierćfinale US Open 2023. Djokovic odnotował swój ósmy sukces nad Amerykaninem w drodze do czwartego zdobycia tytułu na torze Flushing Meadows.