„Sposób, w jaki natychmiast się odwróciła, nie może już jej bronić” – fani ostro krytykują Qinwen Zheng za „paskudny” uścisk dłoni z Beatriz Haddad Maia po ostatniej porażce

Mroźna wymiana zdań Qinwen Zheng z Beatriz Haddad Maią po jej porażce w finale WTA Elite Trophy 2023 wywołała oburzenie wśród fanów tenisa.

Haddad Maia wywalczyła największy tytuł w swojej karierze w Zhuhai, pokonując w porywającym finale ulubienicę gospodarzy Zheng 7:6(11), 7:6(4). Brazylijczyk odniósł zwycięstwo po intensywnej, trwającej dwie godziny i 51 minut walce, co oznaczało najdłuższy mecz z rzędu w sezonie na poziomie tournee.

Po zmarnowaniu trzech punktów setowych w pierwszym secie, forma Zheng nieznacznie spadła w drugim secie, gdy w decydującym dogrywce zarejestrowała dwa podwójne błędy, co pozwoliło 27-latce odnieść zwycięstwo w setach prostych.

Po zwycięstwie Beatriz Haddad Maia wydawała się ogarnięta emocjami, gdy podeszła do siatki, aby zwyczajowo uściskać dłoń. Podczas gdy Brazylijka wyciągnęła rękę, najwyraźniej chcąc objąć Qinwen Zheng , Chinka nagle zakończyła uścisk dłoni, nie nawiązując kontaktu wzrokowego z Haddadem Maią przez całą wymianę zdań.

Kilku fanów nie zgodziło się z zachowaniem Zheng i skrytykowało jej zachowanie w sieci.

„Sposób, w jaki Qinwen natychmiast odwróciła się po uścisku dłoni… Nie mogę już jej bronić” – napisał jeden z fanów.

„Och, Bia zdecydowanie chciała przytulić Qinwen, ale ona po prostu wyszła” – wtrąciła się kolejna fanka.

Ponadto fani zganili 21-latkę za brak sportowej postawy.

„Ten uścisk dłoni Zhenga jest okropny” – skomentował jeden z fanów.

„Zheng nie ma cech sportsmenki, aby pogratulować przeciwnikowi lub nawet wyrazić uznanie w przemowie przegranego lub zwycięzcy. Dlaczego? Nie ma też uścisku dłoni” – napisał inny użytkownik.

Oto kilka innych reakcji fanów:

Beatriz Haddad Maia po pokonaniu Qinwen Zheng w finale WTA Elite Trophy: „To dla mnie wyjątkowy tydzień”

Beatriz Haddad Maia na WTA Elite Trophy Zhuhai 2023

Zdobycie tytułu Beatriz Haddad Maia w WTA Elite Trophy było kamieniem milowym w jej karierze. Był to jej pierwszy tytuł w sezonie, pierwszy powyżej poziomu WTA 250, pierwszy na kortach twardych i pierwszy od Birmingham 2022.

Po zwycięstwie nad Qinwen Zheng Brazylijka przypisała swój triumf cierpliwości w trudnych momentach i wyraziła uznanie dla swojego „wyjątkowego” tygodnia w Zhuhai.

„Dzisiaj starałem się być tak samo agresywny, jak w tym tygodniu. Moja mentalność była bardzo ważna. Starałem się zachować cierpliwość w chwilach, gdy sprawy nie układały się tak, jak chciałem. To dla mnie wyjątkowy tydzień” – powiedziała Beatriz Haddad Maia podczas prezentacji trofeów.

Zastanawiała się także nad zdobyciem trofeum podczas azjatyckiego swingu, mimo że przyjechała ze szwami na palcach w wyniku dziwacznego wypadku w pokoju hotelowym podczas turnieju Guadalajara Open.

„Kiedy przyjechałam do Azji, już w pierwszej rundzie w Pekinie miałam szwy w palcach i teraz kończę sezon z trofeum w rękach” – dodała.

Beatriz Haddad Maia zdobyła podczas tej imprezy dwa trofea, zdobywając także tytuł w grze podwójnej. Haddad Maia i Veronika Kudermetova pokonały w finale Miyu Kato i Aldilę Sutjiadi 6:3, 6:3 i wspólnie zapewniły sobie swój pierwszy tytuł w grze podwójnej.