„Tegoroczne trofeum jest o wiele ładniejsze” – Jelena Ostapenko zachwyca się złotym trofeum Swarovskiego po zdobyciu drugiego tytułu w sezonie 2024 w Linz Open

Jelena Ostapenko była w doskonałej formie podczas swojego występu na Linz Open 2024, pokonując w meczu o mistrzostwo drugą rozstawioną Jekaterinę Aleksandrową i zdobywając w niedzielę (4 lutego) swój drugi tytuł roku.

Była zwyciężczyni French Open miała trudny start w turnieju WTA 500 w Linz, gdy w pierwszym secie obroniła punkt meczowy, pokonując w trzech setach Dunkę Clarę Tauson. Jednak po tym meczu Łotyszce poszło gładko, ponieważ w kolejnych trzech meczach przegrała tylko 13 gemów, aby zapewnić sobie tytuł Linz Open 2024.

Jelena Ostapenko była w świetnym humorze podczas ceremonii wręczenia trofeum w Linz, podkreślając, że była zachwycona, gdy dostała w swoje ręce nowe trofeum — wykonany na zamówienie złoty przedmiot firmy Swarovski, zawierający 8100 ręcznie osadzonych kryształów. Austriacki turniej podniósł w tym roku swój tytuł po tym, jak wcześniej rozdał zwycięzcom gier pojedynczych tablicę przypominającą kort.

„To nie mój pierwszy raz w Linzu, ale bardzo mi się podoba. Kilka lat temu byłam w finale, ale nie zdobyłam trofeum (2019) – powiedziała z uśmiechem Jelena Ostapenko. „Myślę, że tegoroczne trofeum jest o wiele ładniejsze. Naprawdę się cieszę, że to mam.”

Następnie 26-latka wyraziła swoją wdzięczność publiczności, a następnie podzieliła się słowem z Ekateriną Alexandrovą .

„Dzięki chłopaki za przybycie przez cały tydzień. Walczyłam naprawdę dobrze grając przed wami, kibicowaliście mi i mam nadzieję, że wam się podobało. Przybycie tutaj to dla mnie przyjemność” – dodała. „Chcę pogratulować Ekaterinie wspaniałego tygodnia. Myślę, że grałaś świetnie w tym tygodniu i życzę powodzenia we wszystkich kolejnych turniejach w tym sezonie, a także twojej drużynie”.

Jelena Ostapenko zwyciężyła także w turnieju WTA 500 w Adelajdzie na początku tego roku

Jelena Ostapenko uderza forhendem podczas Linz Open 2024

Jelena Ostapenko jest jedną z zawodniczek, które w tym roku pokonały w turnieju WTA Tour. Numer 11 na świecie ma do tej pory imponujący rekord zwycięstw/porażek 13-2. Królowała na imprezach na poziomie 500 zawodników w Adelajdzie i Linz, co czyni ją jedyną profesjonalistką, która tak wcześnie w sezonie 2024 zdobyła dwa tytuły.

Łotyszka rozpoczęła rok od dotarcia do ćwierćfinału turnieju Brisbane International, gdzie przegrała w kontrowersyjnym trzysetowym meczu z byłą numerem 1 świata Victorią Azarenką . 26-latek przegrupował się w następnym tygodniu, przechodząc całą drogę w Adelajdzie, pokonując w meczu o mistrzostwo nr 15. świata Darię Kasatkinę w prostych setach.

Następnie Ostapenko został ponownie odrzucony przez Azarenkę w trzeciej rundzie Australian Open, tym razem przegrywając w prostych setach. Następny mecz zagra na Mubadala Abu Dhabi Open , gdzie w pierwszej rundzie czeka na nią brytyjska kwalifikantka Heather Watson.