„Mecz, który chce zobaczyć cały świat” – fani tenisa reagują na to, że Carlos Alcaraz ustawia starcie Novaka Djokovica w finale Wimbledonu

Carlos Alcaraz pokonał Daniiła Miedwiediewa w dwóch setach i zapewnił sobie miejsce w finale Wimbledonu 2023.

Światowy numer 1 zakończył wymarzony bieg Miedwiediewa na Wimbledonie w niecałe dwie godziny, gdy ten pierwszy wygodnie przypieczętował swoje zwycięstwo końcowym wynikiem 6-3, 6-3, 6-3 na korzyść Hiszpana. Niedzielne (16 lipca) przepyszne starcie będzie pierwszym finałem Wimbledonu Alcaraza i drugim finałem Wielkiego Szlema w jego karierze.

Carlos Alcaraz, który ma passę 11 zwycięstw na trawie, zmierzy się z Novakiem Djokoviciem w finale turnieju w Londynie. Podczas ostatniego spotkania, w półfinale French Open, Serb zwyciężył, a Hiszpan doznał kontuzji w połowie meczu.

Fani tenisa zareagowali na zwycięstwo 20-latki i wyrazili podekscytowanie nadchodzącym starciem na szczycie wysokiego napięcia między dwoma najlepszymi rozstawionymi zawodnikami turnieju.

Jeden z fanów stwierdził, że to najlepszy skład na finał mężczyzn na Wimbledonie.

„Najlepszy możliwy wynik w turnieju mężczyzn. Największe wyzwanie dla Djokovicia, szansa na odkupienie dla Alcaraz.

Fani tenisa nadal nakręcali niedzielny finał, a nawet mieli nadzieję, że Alcaraz będzie gotowy na jeszcze lepszy mecz.

„Mecz, który chce zobaczyć cały świat. Mam nadzieję, że tym razem Alcaraz nie dostanie skurczu, więc nie ma wymówek”

Fani również chwalili Hiszpana, zastanawiając się nad jego stylem gry.

„Niewiarygodnie piękny tenis @carlosalcaraz gra!. .on może stać się najbardziej kompletnym graczem w historii. .on robi wszystko perfekcyjnie. serw, linia bazowa, przy siatce, wolej, drop shoty, plastry. Nigdy wcześniej tego nie widziałem w tak młodym wieku”.

Fani nie mogli powstrzymać podekscytowania finałem, a niektórzy twierdzili nawet, że Alcaraz może pokonać Djokovica w finale.

„Carlos Alcaraz jest naprawdę dobry. I to w tak młodym wieku. W niedzielę może pokonać Djokovicia.

Poniżej jeszcze kilka reakcji fanów:

Wimbledon 2023: Carlos Alcaraz zmierzy się w finale z Novakiem Djokoviciem

Dzień dwunasty: Mistrzostwa – Wimbledon 2023

Carlos Alcaraz zmierzy się z Novakiem Djokoviciem w finale mistrzostw Wimbledonu 2023 w niedzielę, 16 lipca. Hiszpan pokonał Miedwiediewa i zakwalifikował się do swojego pierwszego finału Wimbledonu.

Wcześniej tego dnia 23-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema pokonał Jannika Sinnera w dwóch setach i zapewnił sobie miejsce w finale po raz dziewiąty w swojej karierze. Czterokrotny obrońca tytułu będzie chciał wyrównać rekordy Rogera Federera i Margaret Court, zdobywając odpowiednio najwięcej tytułów Wimbledonu (8) i najwięcej tytułów Wielkiego Szlema w grze pojedynczej (24).

W pojedynku Carlosa Alcaraza i Djokovicia również jest remis 1:1. Duet spotkał się po raz pierwszy w 2022 roku na Madrid Open. W półfinale z Serbem pokonał go zwycięzca US Open 2022.