„Praca nie jest skończona, dopóki nie podniosę trofeum” – Novak Djokovic „zachwycony” grą w kolejnym finale Wielkiego Szlema na Wimbledonie

Novak Djokovic nie chce wybiegać zbyt daleko w przyszłość, mimo że pokonał w piątek Jannika Sinnera i awansował do piątego z rzędu finału Wimbledonu.

Djokovic jest teraz w rekordowym 35. finale Wielkiego Szlema w grze pojedynczej, zrywając remis z Chrisem Evertem. Jest w swoim dziesiątym finale Major w 12 występach i trzecim z rzędu w tym roku.

W rewanżu pięciosetowego ćwierćfinału tej pary z zeszłego roku to Serb miał lepszy start, zdobywając bramkę otwierającą, przegrywając zaledwie trzy mecze. W secie 6:4 Djokovic przejął kontrolę nad meczem, zbliżając się do seta finałowego.

Nastąpił rywalizacyjny trzeci set, w którym numer 2 na świecie musiał zachować dwa punkty setowe po serwisie i wezwanie przeszkody do chrząknięcia, aby pokonać Sinnera . Na konferencji prasowej po meczu nie ukrywał, że chce nadać priorytet Wielkim Szlemom

„Cóż, nie jest tajemnicą, że Wielkie Szlemy są dla mnie najwyższym priorytetem, najwyższymi celami na mojej liście priorytetów. Za każdym razem, gdy rozpoczynam sezon, chcę osiągnąć szczyt w tych czterech turniejach. Staram się organizować swój harmonogram, harmonogram treningów, tygodnie przygotowawcze i wszystkie turnieje zgodnie z tymi priorytetami” – powiedział.

Wysyłając złowrogie ostrzeżenie, „podekscytowany” Serb powiedział, że ma oko na trofeum Wimbledonu.

„Dla mnie praca nie jest zakończona, dopóki nie podniosę trofeum – mam nadzieję – i nie zagram w finale Wielkiego Szlema. Ponownie postawiłem się w takiej sytuacji. Oczywiście jestem bardzo podekscytowany – dodał.

Djokovic zmierzy się z Carlosem Alcarazem w niedzielnym finale, gdy zdobędzie rekordowy ósmy tytuł Wimbledonu i 24. Grand Slam w klasyfikacji generalnej.

„To najbardziej oczekiwany finał” – Novak Djokovic przed finałem Wimbledonu przeciwko Carlosowi Alcarazowi

Dzień dwunasty: Mistrzostwa – Wimbledon 2023

Novak Djokovic dominował w tym roku na Wimbledonie, tracąc zaledwie dwa sety w drodze do dziewiątego finału – piątego z rzędu – na trawiastym korcie Major. W rzeczywistości Serb nie przegrał w SW19 w 34 meczach od ćwierćfinału 2017 przeciwko Tomasowi Berdychowi.

Niemniej jednak, następnym razem zmierzy się z przeciwnikiem – Carlosem Alcarazem – który sam ma gorącą passę na trawie. 20-latek pokonał Daniiła Miedwiediewa w dwóch setach w drugim półfinale i awansował do swojego pierwszego finału Wimbledonu.

Po zdobyciu swojego dziewiczego tytułu na korcie trawiastym na Queen’s trzy tygodnie temu, młody Hiszpan wygrał 11 meczów z rzędu na powierzchni, aby zarezerwować wymarzony finał z Djokoviciem. Serb przyznał się do tego, mówiąc:

„To chyba najbardziej oczekiwany finał od początku turnieju przez większość ludzi. Alcaraz, ja… To będą jego pierwsze finały w Wimbledonie.

Ranking światowy nr 1 również będzie zagrożony, gdy dwaj zawodnicy wagi ciężkiej zmierzą się w walce o tytuł w niedzielę, 16 lipca.