Najlepsza gra rozpoczynająca w historii tygodnia 1 – Saints vs Packers 2011

Jeśli mecz inauguracyjny w 2023 roku pomiędzy Kansas City Chiefs i Detroit Lions może zbliżyć się do meczu Saints and Packers z 2011 roku, czeka nas niezła zabawa. We wrześniu 2011 roku obie drużyny podzieliły się 76 punktami w pojedynku. Aaron Rodgers i Drew Brees to dwaj najlepsi gracze w historii NFL, którzy w tym klasyku zdobyli dla siebie ogromny szacunek.

Obrona Packers Super Bowl rozpoczęła się doskonale, gdy Aaron Rodgers znalazł swojego znajomego odbiorcę Grega Jenningsa, który zdobył bramkę otwierającą. Jordy Nelson przyczynił się do nieszczęścia Saints już na samym początku, gdy Packers osiągnęli drugie przyłożenie w ciągu pierwszych dziesięciu minut. Ale pierwsza kwarta była daleka od zakończenia.

nfl-wordle-baner promocyjny

Robert Meacham miał szybką jazdę Świętych z przyłożeniem, aby uczynić z tego mecz. Tym razem nastąpiła kolejna szybka jazda dla Packers, gdy Randall Cobb osiągnął wynik 21-7 po pierwszej kwarcie. Po odpowiedzi na rzut z gry, 72-jardowy Darren Sproles okazał się jedynym powracającym, który uzyskał przyłożenie.

James Sparks zamienił długą jazdę Green Bay na sześć punktów, a Mason Crosby przybił PAT i do przerwy 28-17 dla Green Bay.

Powrót Randalla Cobba z kopnięcia na 108 jardów stał się jednym z najdłuższych przyłożeń zwrotnych w historii NFL. Brees zachował spokój i rzucił jeszcze jedno podanie na przyłożenie, aby przywrócić go do gry na jednym wyniku na połowie. Jak na standardy tej gry, czwarta kwarta obfitowała w wydarzenia, ponieważ obie drużyny zdobyły tylko jedno przyłożenie.

John Kuhn zdobył decydujące przyłożenie, a Brees ponownie odpowiedział przyłożeniem, ale było za mało i za późno. Brees zakończył z wynikiem 419 jardów i trzema przyłożeniami. Aaron Rodgers też nie miał złego dnia, ponieważ skończył z wynikiem 312 jardów i trzema przyłożeniami.

Gdyby Patrick Mahomes i Jared Goff mogli zderzyć się nawet zdalnie na równi z tym, byłoby cudownie.

Packers prawie zagrali w większości meczów rozpoczynających mecz

NFC Divisional Playoffs — San Francisco 49ers przeciwko Green Bay Packers
NFC Divisional Playoffs – San Francisco 49ers przeciwko Green Bay Packers

New England Patriots są jedyną drużyną, która grała w dniu otwarcia cztery razy. Packers, Saints, Steelers i Giants grali w trzech. Klasyk z 2011 roku był pierwszym meczem rozpoczynającym drużynę i pokonał Świętych. Przygnębiająca porażka z Seattle Seahawks w 2014 roku była bolesna, ponieważ Seahawks spalili Green Bay po raz drugi w ciągu roku.

Packers and Bears zostali przełożeni na mecz inauguracyjny NFL 2019. Nie był to klasyk, ponieważ Niedźwiedzie mogły zdobyć tylko trzy punkty. Ofensywa Green Bay była nieco lepsza, ponieważ zdobyli przyłożenie i bramkę z gry, aby wygrać. W tym samym roku Packers dotarli do meczu o mistrzostwo, zanim zostali zmiażdżeni przez 49ers.

We wrześniu Chiefs dołączą do Green Bay jako jedna z drużyn, które rozegrają trzy mecze inauguracyjne w historii NFL.