„To za dużo” – Nikola Jokic mówi, że obrona Nuggets w czwartej kwarcie była przyczyną porażki w meczu 2 finałów NBA

Nikola Jokic i Denver Nuggets stracili 15-punktową przewagę w niedzielnej porażce 111-108 w drugim meczu finałów NBA przeciwko Miami Heat. Nuggets stracili kontrolę nad meczem w czwartej kwarcie. Denver stracił 36 punktów w ostatniej klatce, która przechyliła grę na korzyść Miami.

The Heat rozpoczęli czwartą kwartę gorąco po 10-punktowej serii Duncana Robinsona w pierwszych dwóch minutach tego okresu. Heat szybko na tym etapie przekształcili ośmiopunktową stratę w trzypunktową przewagę.

Obrona Nuggets załamała się w tym momencie, gdy strzelcy Heat ruszyli i nigdy nie oglądali się za siebie. Denver utrudnił im życie po tym, jak nie udało im się oddać strzałów po drugiej stronie w tym samym czasie. Ich obrona mogła być lepsza w tym momencie, na co Nikola Jokic zwrócił uwagę w swoim komunikacie prasowym po meczu, mówiąc:

– Zdobyli 36 punktów w czwartej kwarcie, to oczywiście za dużo. Mieli kilka zbiórek w ataku. Tak się po prostu złożyło”.

The Heat prowadzili 29-10, aby zdobyć 11-punktową przewagę na pięć minut przed końcem. Atak Nuggets zaczął się spóźniać i na minutę przed końcem udało im się zmniejszyć prowadzenie do trzech punktów, ale Heat nie odpuszczali w tym momencie. Jamal Murray spudłował decydujący rzut przy ostatnim posiadaniu, a Denver przegrał trzema punktami.

W przeciwieństwie do gry 1, Miami Heat sromotnie strzelali z dystansu, odrzucając 17 z 35 strzałów z dużej odległości (48,6%). Tymczasem Denver Nuggets osiągnęli 11 z 28. Nikoli Jokicowi i Spółce zabrakło wysiłku na odcinku, który był kluczowy w odparciu czwartej kwarty Heat w meczu 1. Będą mieli nadzieję, że nie odpuszczą łatwo, gdy seria przeniesie się do Miami na mecze 3 i 4.

Nikola Jokic samotnym jasnym punktem w meczu 2 Denver Nuggets przegranym w finałach NBA

Nikola Jokic płonął w drugim meczu finałów NBA 2023. Zdobył 41 punktów, 11 zbiórek i cztery asysty, strzelając 57,1%, w tym dwie trójki i 7 z 8 z linii rzutów wolnych.

Reszta grupy mocno walczyła ze swoją skutecznością. Jamal Murray miał 10 punktów do czwartej kwarty. Skończył z 18, strzelając 46,5%, w tym 3 z 8 z głębi, podczas gdy Michael Porter Jr. nigdy nie wpadł w rytm, rzucając 2 na 8, zdobywając tylko pięć punktów.

Tymczasem Heat miał trzech graczy, którzy zdobyli ponad 20 punktów, w tym Jimmy Butler, Bam Adebayo i Gabe Vincent. Nuggets będą potrzebować Murraya, a zwłaszcza Michaela Portera Jr., aby na nowo odkryć swoją formę przed meczami 3 i 4 na wyjeździe. The Heat wychodzili z prowadzeniem 3-1 w każdej z poprzednich rund, napędzając ich do zwycięstwa w serii za każdym razem.