„Straszna gra w defensywie”: Kawhi Leonard nie pozostaje obojętny na ostrą krytykę Clippers

Los Angeles Clippers odnieśli zwycięstwo 136:125, a Kawhi Leonard prowadził z 33 punktami. Nawet po 11-punktowym zwycięstwie dwukrotny mistrz NBA czuł, że zespół mógł lepiej spisać się w defensywie.

Zwycięstwo nad Pistonsami jest ich drugim zwycięstwem z rzędu, a Clippers poprawili swój bilans do 32-15 i nadal są trzecią najlepszą drużyną w rankingach Konferencji Zachodniej NBA.

Analizując przebieg meczu, Clippers mieli trudności w pierwszej połowie, pozwalając Pistons objąć prowadzenie na początku pierwszej kwarty. Nie spodobało się to Kawhiemu Leonardowi, ponieważ zespół wszedł z wystarczającą mocą gwiazd, aby zdominować drużynę z najgorszym bilansem zwycięstw i porażek:

„To jest między naszymi uszami. Dziś wieczorem byliśmy fatalni w grze w defensywie. Mam wrażenie, że opieraliśmy nasze mecze na talentach, nawet jeśli chodzi o grę ofensywną” – powiedział Leonard.

„To bardzo wolne tempo i zaczyna się od naszej obrony. Musimy zobaczyć, kim chcemy być i zacząć wyznaczać sobie cele. Czuję, że kilka ostatnich meczów opierało się na talencie i musimy się skupić na wykonaniu.

Kawhi Leonard prowadzi LA Clippers po stracie aż 14 punktów w meczu z Detroit Pistons

Los Angeles Clippers rozpoczęli mecz słabo , przegrywając z Pistons 20:6, a do końca pierwszej kwarty pozostało 5:52. Chcąc uniknąć porażki, Kawhi Leonard przejął kontrolę nad meczem i zdobył 10 punktów na koniec kwarty, ale Clippers nadal tracili sześć punktów.

Clippers podążyli za Leonardem i w drugiej kwarcie pokonali Pistons 38-26, a do przerwy objęli sześciopunktowe prowadzenie. Przez resztę meczu Clippers płynęli, broniąc prowadzenia w drodze do zwycięstwa.

Kawhi Leonard zakończył wieczór z 33 punktami, sześcioma za trzy punkty, czterema zbiórkami i trzema asystami. Godne uwagi wsparcie zapewnił Russell Westbrook , który dodał 23 punkty, osiągając kamień milowy w wysokości 25 000 punktów w karierze. Paul George także zanotował 18 punktów, siedem asyst i trzy przechwyty.

Z drugiej strony Jaden Ivey był najlepszym strzelcem Pistons z 28 punktami, podczas gdy Bojan Bogdanovic nie był aż tak daleko z 26 punktami podczas porażki. Cade Cunningham również zanotował double-double wynoszący 16 punktów i 11 asyst.

Los Angeles Clippers będą mieli okazję naprawić swoje niedociągnięcia w defensywie, gdy na zakończenie swojej wyjazdowej podróży zmierzą się z dwoma dodatkowymi drużynami Konferencji Wschodniej. Następny w harmonogramie mecz odbędzie się 5 lutego w Miami Heat, a dwa dni później odbędzie się pojedynek z Atlanta Hawks.