Taylor Fritz ucisza tłum French Open 2023, gdy stadion wypełnia się buczeniem po zwycięstwie R2 nad ulubieńcem domu Arthurem Rinderknechem

Zwycięstwo Taylora Fritza w drugiej rundzie nad ulubieńcem gospodarzy Arthurem Rinderknechem podczas French Open 2023 zakończyło się dramatycznym akcentem, kiedy Amerykanin wyraził frustrację z powodu chaotycznego zachowania publiczności.

Fritz zmierzył się z ostatnim pozostałym Francuzem Arthurem Rinderknechem w drugiej rundzie w czwartek, 1 czerwca. Duet miał późny start, głównie ze względu na trwające pięć i pół godziny spotkanie Jannika Sinnera i Daniela Altmaier na korcie Suzanne Lenglen wcześniej tego dnia.

Po przybyciu na kort Fritz został powitany przez wrogi tłum, który oczekiwał kibicowania swojemu rodakowi, aby zdenerwował czołowego Amerykanina.

Fritz, który ostatecznie przegrał set otwierający, musiał zachować spokój, walcząc zarówno z Rinderknechem, jak i hałaśliwym tłumem, który nie chciał się wycofać przez całe starcie.

Fritz przypieczętował zwycięstwo 2-6, 6-4, 6-3, 6-4 po dwóch godzinach i 50 minutach wyczerpującego tenisa. Amerykanin, który jest znany ze swojego spokojnego zachowania, dał upust swojej wrzącej frustracji, wygłaszając kilka gniewnych uwag i uciszając tłum, prowokując go.

Tłum nadal buczał, nawet gdy była mistrzyni Wimbledonu Marion Bartoli wyszła na kort, aby przeprowadzić wywiad z Fritzem.

„Kocham was chłopaki. Kocham was – powiedział sarkastycznie Fritz, gdy Bartoli miał trudności z kontynuowaniem wywiadu.

Fritz wielokrotnie informował Marion Bartoli, że nie jest w stanie usłyszeć jej pytań i klaskał w tłumie, po czym nagle przerwał wywiad.

„Tłum tak wspaniale mnie dopingował, że chciałem mieć pewność, że wygram” — powiedział mistrz Indian Wells z 2022 r. przed odejściem.

Taylor Fritz rozpoczyna starcie w trzeciej rundzie z Francisco Cerundolo na French Open 2023

Taylor Fritz na French Open 2023

Taylor Fritz powtórzył swój najlepszy wynik na French Open, przechodząc do trzeciej rundy edycji 2023. Wcześniej osiągnął ten wyczyn w 2020 roku.

Światowy numer 9, który był świadkiem znacznego wzrostu swoich wyników od zeszłego roku, będzie miał nadzieję, że tym razem poprawi swoje wyniki w szlemie na kortach ziemnych .

25-latek ma na swoim koncie ćwierćfinał Wimbledonu 2022 jako swój najlepszy dotychczas wynik w Wielkim Szlemie. Będzie teraz starał się przejść do kolejnych etapów trwającego turnieju Wielkiego Szlema .

W pogoni za nowym, najlepszym w karierze wynikiem French Open, Fritz zmierzy się w sobotę 3 czerwca z będącym w formie Francisco Cerundolo.