Sumit Nagal wpada do półfinału gry pojedynczej; finałowy set wszystkich indyjskich gier podwójnych podczas Chennai Open 2024

Sumit Nagal wdarł się szturmem do półfinału gry pojedynczej mężczyzn w Chennai Open 2024. W piątek 9 lutego drugi rozstawiony Hindus pokonał w ćwierćfinale Dominika Palana z Czech. Nagalowi wyprzedzenie przeciwnika zajęło nieco ponad godzinę i 30 minut.

Nagal, który w swojej najlepszej karierze zajął 121. miejsce, wykorzystał trzy z sześciu szans na przełamanie i wyprzedził Palana. Nagal ograł Palana zarówno w pierwszym, jak i drugim serwisie. Palan utrudnił sobie życie, popełniając w meczu sześć podwójnych błędów.

W sobotę Nagal, który niedawno pokonał Alexandra Bublika w Australian Open 2024, w następnej kolejności zmierzy się z Daliborem Svrciną z Czech, starając się zakwalifikować do wielkiego finału.

Mukund Sasikumar nie mógł przejść dalej niż ćwierćfinał po porażce ze Svrciną w emocjonującym trzysetowym meczu.

W ogólnoindyjskim finale gry podwójnej mężczyzn para Rithvik Choudhary Bollipalli i Niki Kaliyanda Poonacha zmierzy się z Saketh Myneni i Ramkumarem Ramanathanem .

Bollipalli i Poonacha pokonali niemiecką parę Jakoba Schnaittera i Marka Wallnera po tym, jak mecz toczył się do trzeciego seta.

Myneni i Ramkumar, którzy grali także w barażowym meczu Grupy 1. Pucharu Davisa przeciwko Pakistanowi w Islamabadzie, pokonali Japończyków Kaito Uesugi i Toshihide Matsui.

Chennai Open 2024: wyniki dnia 6 (9 lutego)

Sumit Nagal (Indie) pokonał Dominica Palana (Czechy) 6:3, 6:3

Mukund Sasikumar (Indie) przegrał z Daliborem Svrcina (Czechy) 7:6 (6), 2:6, 4:6

Saketh Myneni (Indie) / Ramkumar Ramanathan (Indie) pokonali Toshihide Matsui (Japonia) / Kaito Uesugi (Japonia) 6:3, 6:2

Rithvik Choudhary Bollipalli (Indie) / Niki Kaliyanda Poonacha (Indie) pokonali Jakoba Schnaittera (Niemcy) / Marka Wallnera (Niemcy) 6:3, 4:6, 10:7

Chennai Open 2024: Harmonogram dnia 7 (10 lutego)

Sumit Nagal (Indie) vs Dalibor Svrcina (Czechy) – początek o 15:00

Rithvik Choudhary Bollipalli (Indie)/Niki Kaliyanda Poonacha (Indie) vs Saketh Myneni (Indie)/Ramkumar Ramanathan (Indie) – rozpoczęcie po 15:00