Stefanos Tsitsipas prosi matkę o opuszczenie stadionu za mówienie po rosyjsku podczas Rome SF

Grecki tenisista Stefanos Tsitsipas był zamieszany w nową kontrowersję podczas półfinałowego meczu Italian Open z Daniilem Miedwiediewem. Grek był widziany, jak prosił swoją matkę o opuszczenie stadionu za mówienie po rosyjsku podczas półfinałów Italian Open.

Były światowy numer 3 zmierzył się z Miedwiediewem, walcząc o miejsce w finale Italian Open w Rzymie. W meczu, który był dwukrotnie przerywany przez deszcz, Miedwiediew pokonał dwukrotnego finalistę Wielkiego Szlema 7:5, 7:5 po prawie dwóch godzinach gry w tenisa i awansował do swojego pierwszego finału Italian Open. W niedzielę Miedwiediew zmierzy się z Holgerem Rune w pierwszym od 2019 roku finale ATP Tour na kortach ziemnych i drugim w klasyfikacji generalnej.

Podczas półfinałowego starcia wynik był remisowy 4-4, gdy deszcz przerwał grę, a po prawie trzech godzinach gra została wznowiona tylko po to, by ponownie zostać zatrzymana. Ostatecznie Miedwiediew pokonał Stefanosa Tsitsipasa i wygrał pierwszego seta 7:5. Po przegraniu pierwszego seta z Rosjaninem , Tsitsipas wściekle rozmawiał ze swoim pudełkiem, a chwilę później jego matka Julia weszła kilka schodów i usiadła na innym miejscu. Według komentatora, Nicka Lestera, Tsitsipas był na nią wściekły za mówienie po rosyjsku i poprosił ją o opuszczenie stadionu.

„Powiedziano mi, że Tsitsipas mówił swojej mamie, żeby nie mówiła po rosyjsku podczas spotkania, żeby Miedwiediew oczywiście tego nie słyszał” – powiedział Nick Lester w Prime Video. Właśnie mi powiedziano, że powiedział swojemu tacie, że mama musi opuścić stadion.

Matka Tsitsipasa, Julia Apostoli, jest urodzoną w Moskwie byłą zawodową tenisistką, która reprezentowała Związek Radziecki i Grecję. Jego ojciec, Apostolos Tsitsipas, jest także byłym tenisistą i obecnym trenerem byłego finalisty French Open.

Stefanos Tsitsipas uderzył piłkę w swoich rodziców podczas porażki ATP Tour Finals z Andriejem Rublowem

Rolex Monte-Carlo Masters – dzień ósmy

W innym kontrowersyjnym incydencie w 2022 roku z udziałem Greka i jego rodziców, Stefanos Tsitsipas z frustracji uderzył piłkę w stronę swoich rodziców podczas finałów ATP.

Podczas meczu fazy grupowej z Andriejem Rublowem , Tsitsipas był wściekły na ciągłe rozmowy rodziców na temat występów Greka w meczu i sfrustrowany uderzył piłką tenisową w ich pole.

Rublow zebrał się od seta, aby pokonać finalistę Australian Open 2023 3-6, 6-3, 6-2 w tym meczu, kończąc sezon 2022 nr 5 na świecie. Stefanos Tsitsipas przegrał dwa z pierwszych trzech meczów i odpadł z mistrzostw na koniec roku.