Stan Wawrinka z niedowierzaniem w szokującą emeryturę Hugo Gastona przed meczem w Verona Challenger

Stan Wawrinka zareagował na szokującą emeryturę francuskiego tenisisty Hugo Gastona, gdy stanął przed meczem podczas turnieju Internazionale di Tennis Challenger w Weronie we Włoszech.

Gaston zmierzył się z Marco Trungellitim w pierwszej rundzie w środę, 26 lipca. Francuz zamknął pierwszego seta 6:3, ale w drugim secie został dwukrotnie przełamany przez przeciwnika, przegrywając 2:6.

Serwując na 2-5, 0-40 w ostatnim secie, drugi rozstawiony Gaston znalazł się na skraju szokującej porażki. Zamiast rozegrać punkt meczowy, Francuz kontrowersyjnie wycofał się z meczu. Zabierając się w środę do mediów społecznościowych, Wawrinka zareagował na incydent z niedowierzaniem.

„WoW”, przeczytaj tweet Szwajcara.

To nie pierwszy raz, kiedy Gaston znalazł się pod ostrzałem za swoje wątpliwe działania podczas trasy koncertowej. Na początku tego roku jego wybryki podczas Madrid Open zostały ukarane wysoką grzywną w wysokości 133 000 euro. Próbując powtórzyć punkt, wyrzucił piłkę z kieszeni, gdy jego przeciwnik Borna Coric miał właśnie wykonać uderzenie. Urzędnicy później złapali akt przed kamerą podczas badania materiału filmowego.

Gaston zastanawiał się nad incydentem na French Open, przyznając się do błędu, ale utrzymując, że nie miał zamiaru oszukiwać.

„Nie zawsze reagujesz tak, jak powinieneś. Popełniłem błąd. Zapłaciłem za to. To jest życie. Ale to wcale nie było oszustwo. To była po prostu 100-procentowa frustracja” – powiedział Gaston.

Gaston zaprzeczył również jakimkolwiek twierdzeniom, jakoby dopuścił się podobnych wykroczeń w przeszłości.

„Słyszałem też, że to była powtórna akcja, że ​​to była powtórka z tego, że dostałem mandat. Ale nigdy nie robiłem tego typu rzeczy, ponieważ jest to coś, co nie jest do mnie podobne” – dodał.

Stan Wawrinka zmierzy się z Filipem Misolicem w chorwackim Open 1R

Stan Wawrinka na Mistrzostwach Wimbledonu 2023

Tymczasem Stan Wawrinka zmierzy się z Filipem Misolicem w pierwszej rundzie 2023 Croatia Open w środę, 26 lipca. Będzie to ich pierwsze spotkanie w ATP Tour.

Wawrinka wrócił do gliny po Wimbledonie w Swiss Open. Na swoim własnym terenie trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema odnotował zwycięstwo w pierwszej rundzie z Roberto Carballesem Baeną , zanim przegrał z Jaume Munarem w drugiej rundzie.

Tymczasem Misolic zapewnił sobie miejsce w turnieju głównym Croatia Open po wygranych setach z Pablo Cuevasem i Damirem Dzumhurem w eliminacjach. Austriak zanotował również obiecujący awans do ćwierćfinału szwedzkiego Open w zeszłym tygodniu.

Jednak Stan Wawrinka, znany ze swojej wiedzy na temat gliny, będzie miał nadzieję na pokonanie młodego Misolica w swoim otwieraczu.