„Wstyd, że liga na to pozwala”: trener Raptors Darko Rajaković wścieka się na sędziów NBA po festiwalu gwizdków Lakers-Raptors

Główny trener Toronto Raptors, Darko Rajaković, krzyknął z powodu niesprawiedliwego, jego zdaniem, traktowania, jakie jego zespół otrzymał od sędziów podczas wtorkowej porażki na wyjeździe z Los Angeles Lakers 131:132.

W szczególności podkreślił różnicę 23-2 w liczbie rzutów wolnych oddanych przez gospodarzy w czwartej kwarcie, co jego zdaniem miało duży wpływ na ich zdolność do zwycięstwa.

Podczas konferencji prasowej po meczu wściekły Darko Rajaković upewnił się, że przedstawi swój problem sędziom, mówiąc:

„To wstyd, że liga na to pozwala. Dwadzieścia trzy rzuty wolne dla nich, a my w czwartej kwarcie mamy dwa rzuty wolne. Jak grać w grę? Rozumiem, szacunek dla wszystkich gwiazd All-Star, ale w naszym zespole mamy też gwiazdorów.

„Jak byś mi to wyjaśnił? Musieli dzisiaj wygrać. Jeśli tak się stanie, daj nam znać, abyśmy nie pojawili się na meczu. Po prostu daj im zwycięstwo.”

Sprawdź poniższy film:

Walka była przez cały czas zacięta, ale stała się kontrowersyjna, co zostało naznaczone kilkoma znaczącymi werdyktami sędziów na dalszym odcinku.

Anthony Davis poprowadził Lakers do zwycięstwa, kończąc mecz z 41 punktami, 11 zbiórkami i sześcioma asystami. LeBron James zaliczył double-double wynoszący 22 punkty i 12 asyst.

Było to pierwsze podwójne zwycięstwo Lakers (19-19) od ponad miesiąca.

Tymczasem Scottie Barnes prowadził czterech starterów z Toronto, którzy zdobyli w meczu 21 lub więcej punktów , zdobywając 26 punktów, sześć asyst i dwa bloki.

W środę Raptors (15-22) zmierzą się z Los Angeles Clippers.

Trener Raptors Darko Rajaković wysoko ocenia elementy, które otrzymali podczas ostatniej wymiany

Wściekłość Darko Rajakovicia po wtorkowej porażce z LA Lakers nie była zaskakująca, ponieważ po niedawnej wymianie radzili sobie dobrze.

Odkąd przejęli RJ Barretta i Immanuela Quickly’ego z New York Knicks dla OG Anunoby’ego, Raptors wygrali trzy z czterech meczów przed porażką z Lakers.

W niedawnym wywiadzie dla The Athletic Darko Rajaković powiedział, że dzięki wymianie z Knicks otrzymali wysokiej jakości elementy. Mówił w szczególności o Barrecie i wymiarze, jaki wnosi do ataku zespołu.

44-letni serbski trener powiedział:

„RJ to bardzo dynamiczny gracz. Jest bardzo dobrym kuterem, dobrym kierowcą, a także ulepszonym strzelcem punktowym. Jestem bardzo podekscytowany możliwością zobaczenia, jak sobie poradzi z naszym zespołem.

W czterech meczach, które rozegrał do tej pory dla Raptors, Kanadyjczyk Barrett notował 21 punktów, 6,5 zbiórki i trzy asysty w 31,5 minuty.

Tymczasem Quickley utrzymuje stały bilans 17,3 punktów i 6,5 asyst.