Kumpel Shai Gilgeous-Alexandera, gwiazda Realu Madryt o wartości 20 milionów dolarów, okazuje wsparcie podczas starcia obrońcy All-Star z Jamesem Hardenem

Shai Gilgeous-Alexander i OKC Thunder będą w czwartkowy wieczór gościć gwiazdorską drużynę LA Clippers prowadzoną przez Paula George’a i Jamesa Hardena. Zapierający dech w piersiach mecz to bitwa pomiędzy dwoma będącymi w formie drużynami, które chcą poprawić swoją pozycję w Konferencji Zachodniej. Kilka znanych gwiazd przybyło do Oklahomy, aby obejrzeć wspomnianą bezpośrednią bitwę.

Jedną z największych gwiazd na korcie jest nie kto inny jak napastnik Realu Madryt/Brazylii Vinicius Junior. Europejska gwiazda futbolu, która wraca do zdrowia po kontuzji ścięgna podkolanowego, wykorzystuje część swojego wolnego czasu, aby odwiedzić swojego dobrego przyjaciela Gilgeousa-Alexandera.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy oboje bardzo się do siebie zbliżyli. W styczniu tego roku Vini Jr. wysłał Shai Gilgeous-Alexanderowi strój meczowy. Wirtuoz piłki nożnej dodał wiadomość: „Dla Shai Gilgeous jesteś przyszłością. Kocham twój styl!”

Obrońca OKC Thunder odwdzięczył się, odwiedzając Hiszpanię w pierwszym meczu półfinałowym Realu Madryt z Manchesterem City. „SGA” widziało bramkę Viniciusa Juniora, ale bramka Kevina de Bruyne zakończyła mecz na 1:1.

Shai Gilgeous-Alexander i brazylijski piłkarz mają ze sobą coś wspólnego. Są wschodzącymi gwiazdami swoich dyscyplin sportowych i wschodzącymi gwiazdami mody. „SGA” podpisał pięcioletni kontrakt o wartości 179,3 mln dolarów w 2021 r., podczas gdy jego przyjaciel przedłużył kontrakt z Realem Madryt. Pobyt gwiazdy futbolu w stolicy Hiszpanii został przedłużony do 2027 roku, kiedy podobno zarobi co najmniej 20 milionów dolarów.

Oczekuje się, że Vini Jr. będzie pauzował przez co najmniej dwa miesiące, aby odzyskać siły po kontuzji. Być może to nie ostatni raz, kiedy fani koszykówki zobaczą go na boisku, obserwującego Shaia Gilgeousa-Alexandera w akcji.

Shai Gilgeous-Alexander i OKC Thunder wypracowali sobie dużą przewagę nad LA Clippers Jamesa Hardena

Po dwóch kwartałach zaciętej walki drużyna OKC Thunder Shaia Gilgeousa-Alexandera zaczęła odrabiać straty LA Clippers Jamesa Hardena. Przewaga 45-33 w trzeciej kwarcie zapewniła gospodarzom prowadzenie 109-92 przed ostatnią kwartą.

„SGA” prowadzi Thunder z 25 punktami, siedmioma zbiórkami, czterema asystami, trzema przechwytami i dwoma blokami. „Broda” po trzech czwartych meczu zanotował 23 punkty, siedem zbiórek, sześć asyst, trzy przechwyty i jeden blok.

Dzisiejsze zwycięstwo Thunder przełamie passę dziewięciu zwycięstw LA Clippers z rzędu. Oklahoma również przedłuży swoją passę zwycięstw do trzech i odniesie ósme zwycięstwo w 10 meczach.