Były trener Sereny Williams chwali Thanasiego Kokkinakisa po zwycięstwie w maratonie French Open nad Stanem Wawrinką

Znakomity występ Thanasiego Kokkinakisa na korcie przyniósł mu uznanie byłego trenera Sereny Williams, Rennae Stubbsa.

Bohaterstwo Australijczyka zapewniło mu zwycięstwo nad byłym zwycięzcą French Open Stanem Wawrinką w drugiej rundzie French Open 2023 w środę, 31 maja. W starciu ze Szwajcarem Kokkinakis zebrał się od seta, aby pokonać trzykrotnego zwycięzcę Wielkiego Szlema, 3 -6, 7-5, 6-3, 6-7(4), 6-3.

Jego zwycięstwo w maratonie nad Wawrinką było pierwszym pięciosetowym zwycięstwem Kokkinakisa w Wielkim Szlemie od French Open 2015. Pokonał Bernarda Tomicia w drugiej rundzie, po czym przegrał z Novakiem Djokoviciem w następnej rundzie w 2015 roku.

52-letni Stubbs jest czterokrotnym zwycięzcą Wielkiego Szlema i trenował takie gwiazdy jak Williams, Karolina Pliskova, Samantha Stosur i Eugenie Bouchard. Australijka zwróciła się do Twittera, aby zastanowić się nad meczem i pochwaliła swojego rodaka.

Dotykając pecha związanego z kontuzjami, Stubbs wyraziła swoje szczęście, gdy Thanasi Kokkinakis pokonał byłego zwycięzcę Wielkiego Szlema. Trener tenisa nazwał także Wawrinkę „jednym z najlepszych”.

„Naprawdę dumny z @TKokkinakis!! Kocham Stana i uwielbiam patrzeć, jak gra, ale ten dzieciak przeszedł przez piekło i wrócił z kontuzjami! Jego przegrana z Andym Murrayem w Australii była trudna do oglądania… Stan będzie w HOF i jest naprawdę jednym z najlepszych, a ty widziałeś tę walkę, ale cieszysz się z powodu starego kolegi TK.” Stubbs napisał na Twitterze.

Rozmawiając z mediami po meczu, Kokkinakis opowiedział, jak bardzo był zdesperowany, by wygrać to pięciosetowe spotkanie w środę. Dzieje się tak dlatego, że już wcześniej w tym roku przegrał pięciosetowego z Andym Murrayem w drugiej rundzie Australian Open.

„Pierwszy set i pół, które grał, to moim zdaniem najlepszy tenis, jaki może grać. Po prostu próbowałem się tam położyć. Przegrałem mecz w Wielkim Szlemie na początku tego roku z Murrayem od dwóch setów do kochania [up], nie chciałem tego robić przeciwko innej legendzie” – powiedział Kokkinakis.

Thanasi Kokkinakis zmierzy się z Karen Khachanov w trzeciej rundzie French Open

French Open 2023 – dzień czwarty

Thanasi Kokkinakis zmierzy się z Rosjanką Karen Khachanov w trzeciej rundzie turnieju w piątek, 2 czerwca. Rosjanin pokonał Radu Albota w dwóch setach w drugiej rundzie.

W pierwszej rundzie French Open półfinalistka Australian Open 2023 pokonała po dwóch setach Constanta Lestienne’a 3:6, 1:6, 6:2, 6:1, 6:3.

Z drugiej strony Kokkinakis pokonał Dana Evansa 6:4, 6:4, 6:4 w pierwszej rundzie, co było jego pierwszym zwycięstwem w Roland Garros od 2015 roku.

Zastanawiając się nad swoim obecnym występem na Rolandzie Garrosie , Kokkinakis powiedział, że uwielbia „atmosferę”.

„W 2015 roku po raz ostatni wygrałem mecz na Rolandzie Garrosie i przeszedłem do trzeciej rundy… Uwielbiam energię, uwielbiam atmosferę i zobaczymy, co się stanie” – dodał Australijczyk.

Thanasi Kokkinakis i Khachanov ostatni raz spotkali się w 2018 roku na Monte-Carlo Masters. Grając w 1/8 finału, Rosjanka pokonała światowy numer 108.