„Sprzedaj drużynę”: 20 491 widzów Pistons zaczyna skandować, a zespół poniósł 25. porażkę z rzędu

Detroit Pistons ponieśli w czwartek 25. porażkę z rzędu, a ostatnie zwycięstwo odnieśli 28 października. Wydaje się, że franczyza, która zdobył trzy mistrzostwa NBA i wystąpił 11 razy w finałach konferencji NBA, wystawiając na próbę cierpliwość swoich najbardziej lojalnych fanów ponad granice.

Ostatnia porażka Detroit miała miejsce w meczu z Utah Jazz, w którym zabrakło ośmiu zawodników, ale mimo to udało mu się wygrać 119-111, mimo że Cade Cunningham zdobył 28 punktów, 10 asyst, sześć zbiórek, dwa przechwyty i jeden blok.

Pomimo serii porażek, 20 491 fanów Pistons przybyło, aby wesprzeć ich zespół, który według wielu był wygranym meczem z Utah Jazz. Fani wrócili do domu rozczarowani, gdy trwała najdłuższa passa porażek w historii franczyzy.

Śpiewy „Sprzedaj drużynę” wypełniły arenę Little Ceasers Arena i stawały się coraz głośniejsze, szczególnie w ostatnich minutach czwartej kwarty.

Ponadto fani skierowali swoją złość również na dyrektora generalnego Pistons Troya Weavera i głównego trenera Monty’ego Williamsa jako „Fire Weaver”, „Fire Monty, ”i słychać było skandowanie „Sell The Team”.

Od tego czasu fani Detroit nie słyszeli od Toma Goresa ani Troya Weavera o ich reakcji na stan drużyny.

Detroit Pistons został kupiony przez Toma Goresa w 2011 roku i odkąd stał się właścicielem zespołu, zespół nigdy nie wygrał meczu play-off. Raz po raz zespół miał trudności z odnalezieniem kultury, którą stworzył były właściciel Bill Davidson.

Cade Cunningham przygnębiony po tym, jak Pistons spadli na 25. miejscu z rzędu

Po osiągnięciu swojego rekordu w karierze wynoszącego 43 punkty, Cade Cunningham daje z siebie wszystko w meczu przeciwko Utah Jazz, notując wyniki w całej lidze tablica. Ostatecznie Pistons nadal przegrywali, a pierwszy wybrany w klasyfikacji generalnej roku 2021 obwinia się po porażce.

„Mieliśmy szansę na zwycięstwo, ale przez cały mecz nie byliśmy wystarczająco solidni. Mnie osobiście sześć strat nas dobija… Nie miałem dzisiaj nikogo przede mną. To nas zabija. Muszę być lepszy. Jestem teraz trochę chory” – powiedział Cunningham podczas konferencji prasowej po meczu.

Jaden Ivey rozegrał jeden ze swoich najlepszych meczów w sezonie 2023–24, ponieważ rozegrał 35 minut gry jako tandem Cunninghama na polu obrony, zdobywając 24 punkty, siedem asyst i pięć zbiórek. trzy przechwyty i dwa bloki. Marvin Bagley III również strzelił z gry 10-12 w nocy i zdobył 22 punkty.

Jednak obrona nie pojawiła się i strzelec Bojan Bogdanovic strzelił 3 z 12 przeciwko tej byłej drużynie.

Detroit Pistons będą mieli jeszcze cztery szanse na przerwanie passy porażek w grudniu, kiedy to dwukrotnie zmierzą się z Brooklyn Nets w dniach 23 i 26 grudnia. Wyruszą w trasę, aby 28 grudnia zmierzyć się z liderami Konferencji Wschodniej NBA, Bostonem Cetlics, i rozegrają mecz finałowy roku w meczu u siebie z Toronto Raptors.