Sebastian Korda uczestniczy w corocznej sesji treningowej ze Stanem Wawrinką przed French Open 2023

Sebastian Korda niedawno podzielił się spojrzeniem na swoją coroczną tradycję uczestniczenia w sesji treningowej ze Stanem Wawrinką przed French Open.

Po przejściu na emeryturę w połowie meczu w swoim ćwierćfinałowym meczu z Karen Khachanov na Australian Open, Korda musiał zrobić trzymiesięczną przerwę w trasie z powodu kontuzji nadgarstka. Amerykanin wrócił na kort podczas Madrid Open, przegrywając otwierającego turniej z Hugo Grenierem w dwóch setach.

Korda również doznał rozczarowującego wcześniejszego wyjścia z niedawno zakończonego Italian Open. Po pożegnaniu w pierwszej rundzie 22-latek został pokonany w dwóch setach przez Romana Safiullina. Od tego czasu Amerykanin skupił się na nadchodzącym French Open, gdzie zajmuje 24. miejsce .

25 maja Sebastian Korda podzielił się w mediach społecznościowych zdjęciem z tegorocznej edycji treningu z Wawrinką przed Majorem na kortach ziemnych.

„Muszę dostać moje coroczne zdjęcie treningowe @rolandgarros @stanwawrinka85” — napisał w swojej historii na Instagramie.

On dodał:

„Zarezerwowałem nam kort na rok 2024.”

Historia Sebastiana Kordy na Instagramie

Jak Sebastian Korda i Stan Wawrinka poradzili sobie na French Open 2022

Sebastian Korda na French Open 2022

W swoim trzecim występie na French Open w 2022 roku Sebastian Korda rozpoczął swoją kampanię od zwycięstwa 6:1, 7:5, 7:6(6) nad Johnem Millmanem. Następnie dał imponujący występ przeciwko Richardowi Gasquetowi, pokonując faworyta gospodarzy w prostych setach i awansując do trzeciej rundy w Paryżu.

Następnie 22-latek zmierzył się z Carlosem Alcarazem, ale nie był w stanie wytrzymać waleczności Hiszpana na kortach ziemnych, przegrywając 6:4, 6:4, 6:2. Jego wyjście z trzeciej rundy nie dorównało jego najlepszemu wynikowi na French Open, który miał miejsce w 2020 roku po tym, jak został usunięty z turnieju w czwartej rundzie przez ewentualnego mistrza Rafaela Nadala.

Tymczasem Stan Wawrinka doznał rozczarowującego odpadnięcia w pierwszej rundzie zeszłorocznego French Open z rąk Corentina Mouteta. Po wygraniu pierwszego seta 6:2, Szwajcar nie był w stanie utrzymać tempa i przegrał kolejne trzy sety w krótkich odstępach czasu, przy wyniku 2:6, 6:3, 7:6(2), 6:3 .

Najlepszy wynik Wawrinki na French Open miał miejsce w 2015 roku, kiedy pokonał w finale Novaka Djokovicia 4:6, 6:4, 6:3, 6:4 i zapewnił sobie drugi tytuł wielkoszlemowy. Podczas obrony tytułu w 2016 roku były numer 3 na świecie został pokonany w półfinale przez Andy’ego Murraya.

Trzykrotny mistrz Wielkiego Szlema również dotarł do finału French Open w 2017 roku, przegrywając z Nadalem, gdy Hiszpan zdobył swój 10. tytuł na korcie ziemnym Major.