„Screaming like ab*tch” – Marton Fucsovics traci panowanie nad sobą w gorącej walce z Sebastianem Baezem na ATP Lyon Open

Węgierski Marton Fucsovics brał udział w zaciekłej wymianie zdań z argentyńskim przeciwnikiem Sebastianem Baezem w starciu pierwszej rundy turnieju ATP Lyon Open. Marton Fucsovics i Sebastian Baez po raz pierwszy spotkali się na trasie koncertowej we wtorek 23 maja.

22-letni Baez wyszedł na prowadzenie w dwóch setach 6-4, 7-6(5) po dwugodzinnej i czterominutowej walce. Spotkanie nie było jednak zwykłą żeglugą.

W pierwszym secie Sebastian Baez zdobył wczesną przerwę i prowadził 2:1, którego mocno utrzymał, zamykając otwierającego 6:4. W drugim secie meczu Argentyńczyk zdobył drugą przerwę w meczu z Martonem Fucsovicsem, zdobywając seta i prowadząc do przerwy 6:4, 3:2.

W tym momencie 31-letni Węgier wyraził swoją frustrację z powodu ciągłych krzyków Baeza. Twierdził, że szósty rozstawiony nakręcał się, krzycząc „Vamos” (chodźmy) nawet podczas chybień Fucsovicsa.

Marton Fucsovics bezpośrednio skonfrontował 22-latka za granie „nie fair” i stwierdził, że zachowuje się jak „12-latek”. Wspomniał też swoją porażkę w Italian Open z Cameronem Norrie, gdzie Brytyjczyk miał zachowywać się podobnie.

„Ile masz lat? 12 lat?” powiedział. „Zachowujesz się jak 12-latek. Ci pieprzeni młodzi 20-latkowie. Nie żeby był jedyny. Gra tak nie fair. „Vamos” za każdy brakujący punkt. Krzycząc jak ab * tch.

„Tak samo było w zeszłym tygodniu, nie wiem, przeciwko Norrie. Pozwala się im to robić. Ja wiem. Ale to za dużo” – dodał Fucsovics.

Sędzia główny był niezadowolony z używania wulgarnego języka przez Martona Fucsovicsa i ostrzegł go przed jego używaniem.

„Jest w porządku. Porozmawiaj ze mną – powiedział sędzia główny. „Ale ja nie chcę tego rodzaju języka. Rozumiem, że jesteś sfrustrowany i nie podoba ci się to. Ale nie chcę tych słów. Cieszę się, że mogę z tobą o tym porozmawiać. Ale nie chcę tych słów, dobrze? Proszę nie używać tych słów”.

Jak się okazało, Martonowi Fucsovics udało się odbić i wyrównać wynik na 4-4 w drugim secie, ale ostatecznie przegrał w dogrywce. Przeciwnicy uścisnęli sobie pikantne dłonie i wymienili kilka gorących słów przy siatce.

Sebastian Baez przygotowuje starcie z Pedro Cachinem po zwycięstwie nad Martonem Fucsovicsem na ATP Lyon Open 2023

Sebastian Baez jest obrońcą ćwierćfinalisty turnieju ATP Lyon Open

Po zwycięstwie nad Martonem Fucsovicsem Sebastian Baez doprowadził do starcia ze swoim rodakiem Pedro Cachinem w 1/8 finału turnieju ATP Lyon Open .

World No. 44 Baez, który jest broniącym ćwierćfinalistą imprezy, tym razem będzie chciał wejść głębiej. Argentyńczyk jest w pogoni za swoim drugim tytułem roku po sukcesie w Cordoba Open.

Baez ma również nadzieję, że uda mu się uzyskać satysfakcjonujący trening przed French Open 2023. Na ubiegłorocznej imprezie 22-latek prawie pokonał w drugiej rundzie ewentualnego półfinalistę Alexandra Zvereva. Niemiec jednak odniósł zwycięstwo w pięciu setach 2:6, 4:6, 6:1, 6:2, 7:5, mimo że stracił punkt meczowy.