Statystyki graczy i wyniki meczów Sacramento Kings vs LA Clippers z 25 lutego 2024 r.

W niedzielę Sacramento Kings po raz trzeci w tym sezonie zmierzyli się z Los Angeles Clippers. Sacramento, które nie wygrało z gospodarzami, ma nadzieję zmniejszyć deficyt w serii do 2-1. De’Aaron Fox i Domantas Sabonis ponownie poprowadzą Kings.

Los Angeles nie mogło rozpocząć meczu, ponieważ drużyna wyprzedziła Paula George’a z powodu bólu lewego kolana. „PG-13” nie opuścił żadnego meczu Clippers od 31 stycznia. Bez George’a Ty Lue będzie liczyć na Kawhi Leonarda, Jamesa Hardena, Russella Westbrooka i Ivicę Zubaca, którzy poprowadzą Clippers.

Leonard i Zubac poprowadzili drużynę Los Angeles w pierwszej kwarcie, zdobywając łącznie 14 z 28 punktów zespołu. „The Claw” uzyskał wynik 0 na 3, a następnie zakończył partię wynikiem 4 na 4. Kings, mimo że Sabonis strzelił 1 na 8, trzymali Clippers w zasięgu wzroku. Po pierwszych 24 minutach akcji Sacramento prowadziło 28-25.

Harrison Barnes i De’Aaron Fox nabrali sił w drugiej kwarcie i łącznie zdobyli 26 punktów. Sabonis w dalszym ciągu miał trudności ze zdobyciem punktów w meczu przeciwko Zubacowi, ale dał o sobie znać dziewięcioma zbiórkami i siedmioma asystami. Za nimi Sacramento Kings prowadzili do przerwy 58-51.