Rohan Bopanna wygrywa Australian Open i staje się najstarszym zwycięzcą Wielkiego Szlema w historii

Na stadionie Rod Laver Arena tworzyła się historia, gdy Rohan Bopanna został najstarszym tenisistą, który w sobotę 27 stycznia zwyciężył w turnieju Wielkiego Szlema . W emocjonującym finale Bopanna i jego partner Matthew Ebden pokonali swoich przeciwników, Simone Bolelli i Andreę Vavassori.

W meczu, który trwał godzinę i trzydzieści dziewięć minut, Bopanna i Ebden pokonali swoich włoskich odpowiedników wynikiem 7-6 (7-0), 7-5.

To był tydzień marzeń 43-letniego Rohana Bopanny. Oprócz zdobycia korony w grze podwójnej mężczyzn podczas Australian Open 2024 , indyjska legenda tenisa wspięła się na szczyty światowych rankingów i zajęła pierwsze miejsce. Dzień temu Bopanna otrzymała także nagrodę Padma Shri.

Bliższe spojrzenie na finał gry podwójnej mężczyzn Australian Open

Hindus Rohan Bopanna i jego australijski partner Matthew Ebden zmierzyli się w finale Australian Open 2024 z włoskim duetem Simone Bolellim i Andreą Vavassori.

Pierwszy set meczu rozpoczął się od tego, że obie pary utrzymały serwis i nie straciły gema. Podczas gdy Bopanna i Ebden w dużej mierze polegali na swoim pierwszym serwisie, Bolelli i Vavassori zapewnili stoicką obronę, aby odeprzeć atak pary indo-australijskiej.

Ponieważ żadna z par nie dała swoim przeciwnikom szansy na przełamanie, pierwsza partia szybko zakończyła się tie-breakiem. Bopanna, który sprawiał wrażenie bardziej agresywnego i pozytywnego ze wszystkich czterech zawodników na boisku, dodał swojemu partnerowi motywacji potrzebnej w kluczowych momentach. W dogrywce Bopanna i Ebden oddali świetne strzały i całkowicie obezwładnili swoich przeciwników, wygrywając 7:0.

Początek drugiego seta był podobny do pierwszego, a obie pary utrzymały swoje serwisy w nienaruszonym stanie. Para indo-australijska nr 1 na świecie utrzymała przewagę dzięki potężnemu serwisowi, wygrywając 82% swoich zbiórek po pierwszym serwisie. Kontynuowali także nieustanny atak i czekali, aby wykorzystać każdy błąd popełniony przez przeciwników.

Ich przełom w końcu nastąpił, gdy w grach był remis 5–5. Bopanna i Ebden przełamali, a następnie zabezpieczyli kolejną partię, wygrywając partię, seta, mecz i mistrzostwo.

Tytuł ten był pierwszym Wielkim Szlemem Rohana Bopanny w grze podwójnej mężczyzn i drugim w jego karierze, a także uczynił go pierwszym Hindusem, który zapewnił sobie tytuł Wielkiego Szlema od czasu ostatniego zwycięstwa Bopanny w 2017 roku.