Rohan Bopanna poprowadził indyjskie wyzwanie na Australian Open 2024, aż do gry podwójnej 2R, której partnerem był Matthew Ebden

Rohan Bopanna podtrzymała indyjską flagę podczas Australian Open 2024 po awansie do drugiej rundy zawodów gry podwójnej mężczyzn, której partnerem był Matthew Ebden.

Bopanna i Ebden znakomicie wrócili w pierwszym secie, zanim wygrali supertiebreak w decydującym meczu i zanotowali zwycięstwo 7-6 (5), 4-6, 7-6 (10-2) z Jamesem Duckworthem i Markiem Polmansem 18 stycznia.

Rohan Bopanna i Ebden mają w drugiej rundzie kolejną australijską parę. Następni w Melbourne zmierzą się z drugimi rozstawionymi Johnem Millmanem i Edwardem Winterem

Indyjscy fani tenisa byli zachwyceni, ponieważ Rohan Bopanna wygrał pierwszego seta w meczu deblowym w pierwszej rundzie, współpracując z Matthew Ebdenem, po przegrywaniu 0:5.

Polmans i Duckworth objęli prowadzenie 5:0, po czym Bopanna swoim mocnym serwisem ustabilizował grę i wymusił rozstrzygnięcie remisu.

Ebden w dobrym stylu utrzymał serwis, a para Hindusów i Australijczyków wyszła na prowadzenie 3:2 w trzecim secie. Bopanna miał problemy ze swoim serwisem, ale udało mu się zaciekle utrzymać przy wyniku 3:3, co wywarło presję na Polmansa i Duckwortha w nerwowej walce.

Aby nie dać się temu złamać, Duckworth z wigorem serwował, aby wyrównać na 4-4, zanim Polmans zrobił to samo, aby przywrócić równość Australijczykom na 5-5. Rohan Bopanna płonął, gdy indyjski zawodnik wypracował sobie prowadzenie 6:5, ale nie był w stanie zapobiec dokończeniu super dogrywki.

W całkowicie jednostronnym tie-breaku duet indyjsko-australijski zwyciężył 10:2 dzięki majestatycznemu pierwszemu serwisowi Rohana Bopanny i kilku zręcznym zwycięzcom Matthew Ebdena.

Rohan Bopanna główną bohaterką indyjskiego heroizmu, podczas gdy Sumit Nagal walczy w grze pojedynczej Australian Open 2024

Sumit Nagal będzie walczył w Melbourne

Podczas gdy Rohan Bopanna kibicował indyjskiemu związkowi tenisowemu, Anirudh Chandrasekar i Vijay Sundar Prashanth, którzy otrzymali dziką kartę na Australian Open 2024, udali się do Marton Fucsovics i Fabian Marozsan.

Po porażce w pierwszym secie, w drugim secie indyjska para mocno się zebrała, ale nie była w stanie pokonać Węgrów, przegrywając 3:6, 4:6 w meczu pierwszej rundy.

Tymczasem Sumit Nagal kibicował indyjskim kibicom podczas Australian Open 2024 po wygraniu pierwszego seta z Shang Junchengiem 6:1. Chińczyk walczył, aby wygrać drugiego seta 6:3, a trzeciego 7:5.

Nagal, który zmierza do starcia z numerem 2 na świecie Carlosem Alcarazem z Hiszpanii, jeśli zwycięży w starciu w drugiej rundzie, został głośno wiwatowany przez indyjskich kibiców w Melbourne.

Nagal wcześniej pokonał Alexandera Bublika z Kazachstanu 6-4, 6-2, 7-6 (5) w pierwszej rundzie turnieju Australian Open.

Tymczasem Carlos Alcaraz przegrał drugiego seta, ale w meczu drugiej rundy pokonał Lorenzo Sonego 6:4, 6:7 (3), 6:3.