Ranking 5 najgorszych porażek Dallas Cowboys w historii w fazie play-off. „Haczyk”

Dallas Cowboys to jedna z najbardziej znanych drużyn w NFL, a ich pięć tytułów Super Bowl zajmuje trzecie miejsce w historii ligi. Co więcej, ich status „drużyny Ameryki” w połączeniu z zuchwałą osobowością właściciela Jerry’ego Jonesa sprawił, że Cowboys są najczęściej analizowaną drużyną w piłce nożnej każdego sezonu.

Dallas przeżywa suszę podczas Super Bowl, której początki sięgają tytułu mistrzowskiego z 1995 roku, który jest jednocześnie ich ostatnim wyjazdem na mecz o mistrzostwo konferencji NFC. Choć w swojej niezwykłej historii odnieśli wiele triumfów, w okresie posezonowym Cowboys ponieśli także wiele dotkliwych porażek.

Poniżej znajdziesz pięć ich najgorszych porażek w fazie play-off.

Pięć najgorszych porażek Dallas Cowboys w historii w fazie play-off

#1 „The Catch” – gra o mistrzostwo NFC z 1981 r

Dallas Cowboys i San Francisco 49ers to dwie najważniejsze drużyny NFC, ponieważ mają po pięć zwycięstw w Super Bowl. Obie drużyny spotkały się w jednym z najbardziej kultowych meczów w historii NFL, czyli meczu o mistrzostwo NFC w 1981 roku.

Gdy Cowboys prowadzili 27-21 pod koniec czwartej kwarty, Joe Montana prowadził 49ers w 14 meczach i 83 jardach . Zakończyło się podaniem z wysokości sześciu jardów do skaczącego Dwighta Clarka na zaledwie 51 sekund przed końcem. Spektakl, który od tego czasu zatytułowano „The Catch”, popchnął 49ers do Super Bowl, który wygrali po raz pierwszy w historii franczyzy.

#2 „Dez Caught It” – runda dywizji NFC 2014

Od dużego złapania przeciwko nim po to, co prawdopodobnie powinno być dla nich złapaniem.

Dallas Cowboys przegrywali z Green Bay Packers 26:21 w rundzie dywizji NFC 2014 na niecałe pięć minut przed końcem czwartej kwarty. 4. i 2. jarda Packersów Tony Romo głęboko szukał Deza Bryanta, który początkowo uznano za dokończenie meczu Packers linia jednego jarda.

Jednak po prowokacji decyzja została unieważniona, a gra uznana za niekompletną. Zasada zakazu połowu była mocno kwestionowana i pozostaje aktualna do dziś, gdy fani debatują, co jest, a co nie jest haczykiem. The Cowboys nigdy nie odzyskali piłki, a ich sezon zakończył się kontrowersjami.

#3 Runda dywizji NFC 2016

Dwa lata po meczu „Dez Caught It” drużyny Dallas Cowboys i Green Bay Packers znalazły się w kolejnej rundzie dywizji NFC. Zespoły remisowały 31-31, gdy Aaron Rodgers cudownym podaniem z 36 jardów do Jareda Cooka na zaledwie trzy sekundy przed końcem. Dzięki temu Packers byli w zasięgu rzutów z gry i wygrali mecz, i właśnie to zrobili.

#4 Runda dywizji NFC 1991

Największa porażka posezonowa w historii Dallas Cowboys miała miejsce przeciwko Detroit Lions w rundzie dywizji NFC w 1991 roku. Dallas miało wiele z tych samych elementów, co jego dynastia, która rozpoczęła się w następnym sezonie i ograniczyła wpływ Galerii Sław Pro Football Barry’ego Sandersa. Jednak Cowboys zostali pokonani 38-6 po wspaniałym występie Erika Kramera.

#5 Runda dywizji NFC 2009

Mimo Tony’ego Romo i drugiej w rankingu punktacji obrony w 2009 roku, Dallas Cowboys po raz kolejny znaleźli się w złym punkcie. Zostali pokonani 34-3 przez Minnesota Vikings po czterech przyłożeniach 40-latka Brett Favre.