„Załóż dla nich coś specjalnego”: Devin Booker poświęca kojarzenie Wilta Chamberlaina z więzami rodzinnymi

Podczas poniedziałkowego zwycięstwa nad New Orleans Pelicans 124:111 obrońca Phoenix Suns, Devin Booker, wykazał się wyjątkową grą w ataku, zdobywając imponujące 52 punkty. Gracz All-Star przypisał swój wzrost punktacji wsparciu i inspiracji ze strony rodziny.

Niesamowity pokaz umiejętności Bookera był piątym meczem z największą liczbą punktów w jego karierze. To zwycięstwo stawia Suns na kusząco bliskiej pozycji do Pelicans, ponieważ mają teraz tylko jeden mecz straty do upragnionego 6. miejsca w fazie play-off w zaciętej rywalizacji Konferencji Zachodniej.

Po meczu zapytano D-Booka o znaczenie gry w Nowym Orleanie i odpowiedział:

„Mam tu dużą rodzinę. Pojawiają się i pojawiają od mojego debiutanckiego roku. Zawsze musisz założyć dla nich coś specjalnego.

Pomimo zniechęcającej porażki 128-103 z OKC Thunder w piątkowy wieczór, Suns (44-31) pokazały ogromny postęp w zmniejszaniu przewagi nad Nowym Orleanem (45-30).

Drugi mecz pomiędzy obiema drużynami odbędzie się w niedzielę w Phoenix, co da Suns kolejną szansę na dalsze dążenie do swoich celów.

Devin Booker i Wilt Chamberlain przeszli do historii NBA w meczu przeciwko New Orleans Pelicans

W sezonie NBA 2022–2023 tylko 25 graczy osiągnęło wynik 50 punktów, co podkreśla rzadkość osiągnięcia tego imponującego osiągnięcia przez małą grupę czołowych graczy.

Zdobywając po raz trzeci z rzędu ponad 50 punktów przeciwko New Orleans Pelicans, Devin Booker dołączył teraz do grona legendarnych graczy, takich jak Wilt Chamberlain, któremu również udało się dokonać tego imponującego wyczynu.

Zwycięska strategia Phoenix Suns przeciwko New Orleans Pelicans na wyjeździe

W trzeciej kwarcie Suns utrzymywali 25-punktowe prowadzenie, do którego dołożył 20 punktów Kevin Durant i 19 punktów Jusuf Nurkić.

Pomimo porywającego powrotu Nowego Orleanu 20-8, na początku czwartej kwarty utrzymali stratę 103-90.

Pomimo wysiłków Pelicans, by zmniejszyć różnicę, kluczowe trzy punkty CJ McColluma zapewniły im jedynie wynik 115-108. W pozostałych dwóch minutach Devin Booker szybko przejął kontrolę, dwukrotnie zjeżdżając na tor i strzelając bramki, skutecznie zapewniając Suns zwycięstwo.

Pierwszą kwartę Booker miał wybuchowy początek, zdobywając 24 punkty przy zaledwie dziewięciu próbach do kosza z gry. W szczególności oddał 8 z 9 strzałów zza łuku.

Już po 1:17 pierwszej kwarty trafił decydującą trójkę, która pokazała jego wyjątkowy występ. Dzięki temu strzałowi jego łączna liczba punktów przekroczyła łączny wynik całej drużyny z Nowego Orleanu.

Dominująca gra Suns we wczesnych fazach meczu zaowocowała imponującym prowadzeniem 46-22, napędzanym silną grą ofensywną.